Deontay Wilder, geçen Şubat ayında WBC ağır siklet kemerini kaybetmesine rağmen Tyson Fury’yi hala bir dünya şampiyonu olarak görmediğini söyledi. Wilder (42-1-1, 41 KOs) üçüncü maçın daha iyinin kim olduğunu göstereceğini belirtiyor.

Wilder, sorunun daha sonra ne olduğunu açıklayacağını, ancak şimdi bunun hakkında konuşmak istemediğini söylüyor. Sadece Fury’ye 7. raundda nakavt ile yenilmesiyle ilgili mazeret göstermek istemiyor.

Fury, Wilder’ı kötü durumda görünmesine neden olan ilk iki raundda net yumruklar vurdu. Wilder kafasının arkasına aldığı darbeden sonra maça geri dönmesi çok zordu.

Wilder: Fury henüz bir şampiyon değil

Wilder, “Şu anda konuşmak istemediğim bir çok şey var,” dedi. “Başıma bunların geldiğine inanamıyorum. Hala üzerinde düşünüyorüm ve bazı şeyleri anlamaya çalışıyorum.”

“Boksu bilen insanlar, o gece Deontay Wilder olmadığımı biliyorlar. O gece bir zombiydim. Pek çok şey hakkında konuşamam ama Deontay Wilder değildim. İkinci maçtan sonra ilk maça bakabilirsiniz ve bunun iki farklı insan olduğunu söyleyebilirsiniz.”

“O gece kendim değildim. Kendimi bir zombi gibi hissettim. Gerçekten söyleyemediğim bir çok şey var. Daha iyi olmak için sadece güçlenmem gerekiyor. Bitmedi. Ben Fury’yi bir şampiyon olarak görmüyorum. Hala devam ediyor. Henüz şampiyon değil, ”dedi Wilder.

“Hala bir maç daha var. Dünyaya en iyi Deontay Wilder’ı göstermeyi dört gözle bekliyorum. ”

Deontay Wilder: O Gece Oradaki Ben Değildim

Wilder, “Kaybetmekten rahatsız değilim çünkü geri dönüp zorlukların üstesinden gelebilirim,” dedi. “Bunun hayatımın en önemli zamanı olacağını biliyorum. Daha bitirmedim. Hayır, Fury’nin saldırganlığına şaşırmadım. ”

“Ben orada değildim. Size söyleyebileceğim tek şey bu. İlk raunddan beri orada değildim. Ama her şey yoluna girecek, güven bana. Sadece oraya girmeyi ve yapmam gerekeni yapmayı dört gözle bekliyorum. Çok fazla şey söylemek istemiyorum. Mutlu ve sağlıklıyım ve her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri döneceğim.”

Wilder ekibine iki eğitmen ekliyor

“Kesinlikle birini getirmeye çalışıyorum,” dedi Wilder. “Henüz yok. Getirdiğim iki kişi var. Bunlardan biri, her zaman kampa geliyor ve her zaman etrafta. Ne olacağını göreceğiz. Bence harika bir ekibimiz var. İşler normale döndüğünde, üçüncü maç için oyun planımızla ilerleyebiliriz.”

George Foreman hakkında konuşan Wilder, “Benim için bir kaç güzel söz söyledi,” dedi. Wilder, “Biraz zaman geçtiğinde, George’u görmeye gideceğim ve orada sahip olduğu iyi eski bilgileri edineceğim.”

Üçüncü Fury Ve Wilder Maçı Gerçekleşecek

“Hayır, şaşırmadım,” dedi Wilder, Fury onun üçüncü maçı istediğine şaşırdığını söylemişti. “Neysem oyum. Ben Deontay Bronze Bombacı Wilder’ım neden istemeyeyim ki? ”

“Dışarı çıktığımda zamanı ve yeri geldiği zaman birçok şeyi açıklayacağım. Bokstaki insanlar bunun gerçek Deontay Wilder olmadığını biliyorlar. Dediğim gibi, her şeyin bir zamanı ve yeri var ve ben birçok şeyi açıklayacağım.”

“Neler olup bittiğini görmek için daha çok zaman var. Fury dört gözle beklemeli. Onu yenip yenemeyeceğim konusunda endişelenme. Sadece zamanı geldiğinde beni görmeyi dört gözle beklemeli.”