WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury’nin ortak destekçisi Frank Warren, Deontay Wilder ile Şubat ayındaki maçı hakkında hileli eldiven iddialarına cevap verdi.

Las Vegas’taki MGM Grand’da gerçekleştirilen maçta, Fury Wilder’ı iki kez düşürdü ve yedinci raundda teknik nakavtla kazandı.

Aralık 2018’de gerçekleşen ilk maç, tartışmalı biten maçta Fury iki kez düşmesine rağmen berabere bitmişti.

Komplo teorileri oluşturan insanlar, Fury’nin ek yumruk gücü sağlamak için hileli eldiven kullandığını söylüyor.

Ne Wilder ne de ekibinin herhangi bir üyesi bu iddialara inanmadı.

Warren, dolaşan komplo teorilerinin saçmalıktan başka bir şey olmadığına inanıyor.

“Hayatınızda böyle saçmalık duydunuz mu? İlk önce boksörler ellerini kararlaştırılan miktarda bandaj ve bantla sarıyorlar. Ellerini sardıklarında, orada bulunan insanlar belli bunlar Tyson’ın ekibi, antrenörü ve komisyondan yetkili birisi var, “dedi Warren BT Sport’a.

“Arka planda her zaman yanınızda olan uyuşturucu testi yapan görevliler var, ayrıca diğer kamptan, ellerin sarılma şeklinden memnun olduklarından emin olmak için izleyen ve teftiş eden biri var. Bu yüzden Tyson’ın kampından biri eldiven giydirmeye gelince herşey büyük bir titizlikle izlenir. ”

“Yani bu eller o eldivene girdikten sonra, elinizi nasıl hareket ettirebilirsiniz? Bu imkansız. Aptalca. Böyle bir saçmalık bulmak için hangi gezegende olduklarını bilmiyorum. Görüntüleri ve hepsini gördüm bu açık bir eldiven. Hikayenin gece sonunda kazanan en iyi boksörü. Mazeret yok, Wilder’ın kostümleri ya da başka bir şey hakkında problem yok. Sadece en iyi olan boksör kazandı. “