Meksikalı süperstar Saul “Canelo” Alvarez’in eğitmeni olan Eddy Reynoso, boksörünün üçüncü maçta Gennadiy Golovkin ile karşılaştığında ezici bir nakavtla maçı kazanacağını söylüyor.

Canelo ve Golovkin, 2017’de 12 raund sonunda tartışmalı bir kararla berabere bitti ve Canelo, 2018 rövanşında 12 raund sonunda maçı puanla kazandı.

Üçüncü maçın 12 Eylül tarihinde olması konusunda daha önceden anlaşmışlardı.

Golovkin, Ekim ayında Sergiy Derevyanchenko’yu IBF unvanı için çıktığı mücadelede yakın bir karar ile kazandı. Canelo, WBO unvanını kazanmak için siklet atlayarak Sergey Kovalev’i nakavt etmişti.

Canelo ilk maçta hareket halindeyken ve saldırırken, rövanşta Canelo’nun ringin ortasında durma isteği yüzünden tamamen farklı bir tarz sergilemek zorunda kaldı.

Üçüncü maçta Reynoso, boksörünün ilk raunddan itibaren yeteneklerini sergileyeceğini söyylüyor. Ve bu sefer hakem kararına bırakmak istemiyorlar. Reynoso, hedeflerinin hayranları ve takipçileri için çok ağır bir nakavta imza atmak olduğunu söyledi.

“Bu maç gerçekleşirse, Canelo nakavtla kazanacak,” dedi Reynoso ESPN Deportes’a.

“Bu sefer işler çok farklı olacak, bu sefer onu nakavt ederek bize inanan herkesin başının dik olacağına söz veriyoruz. “

Canelo’nun Mayıs ayında WBO süper orta siklet şampiyonu Billy Joe Saunders’a karşı maç yapması planlandı, ancak koronavirüsü pandemisi nedeniyle ertelendi. Canelo’nun bu maçı atlayıp doğrudan Golovkin’le karşılaşması bekleniyor.

Bu maç gerçekleşirse 2020 yılının en önemli maçlarından birisi olacağına kesin gözüyle bakılıyor.