Avrupa’daki pek çok kişi kendini diğer insanlardan uzak tutmak zorunda kalırken Usyk, eğitim kampına odaklanmış durumda

“Eğitim kampım için izole olacağım, hep öyleyim” dedi. “Ama her pazar ailemle vakit geçirip kiliseye gideceğim.

“Boksu seviyorum ve fazla dinlenmeye ihtiyacım yok. Beni meşgul etmek ve dinlenmeme yardımcı olmak için hayatımda eşim ve üç çocuğum var.

“Ailemle vakit geçirmeyi çok seviyorum ama eğitim kamplarımda daha da rahatım.”

Usyk, 23 Mayıs’ta Londra’daki O2 Arena’da olması gereken maç için geçen hafta Londra’daydı. Bu, İngiltere’de ciddi seyahat kısıtlamaları yapılmadan önceydi.

“Umarım bu maç gerçekleşir,” dedi Usyk.

“Virüsün mücadele ve eğitimim üzerindeki etkisi hakkında çok fazla düşünmedim, Perşembe gecesi ilk kez nasıl bazı sorunlara neden olabileceğini düşündüm.

Eski tartışmasız yarı ağır siklet dünya şampiyonu Usyk, bu maç gerçekleşirse ağır sikletteki ikinci maçını yapacak.

WBO tarafından Anthony Joshua’nın zorunlu rakibi ilan edilmesine rağmen Usyk, bunun asla bir seçenek olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Usyk, Chisora için “Bu tür zorluklar beni motive ediyor,” dedi. “O gerçekten iyi bir boksör ve sert vuruyor ama ben sıkı antrenman yapacağım ve en iyi şekilde olacağım çünkü boksu çok seviyorum. Vitali Klitschko ile karşılaştığından biraz daha iyi

“Anthony Joshua veya Tyson Fury hakkında düşünmüyorum. Sadece eğitim kampımı ve işimi düşünüyorum. ”

“Daha fazla güç hissediyorum artık sert yumruklar atıyorum”, dedi. “Spor salonunda antrenman yaparken vücuduma fazladan ağırlık veriyorum.”

Usyk, “Bu şehri ve ülkeyi seviyorum, seviyorum, seviyorum” dedi. “Ülkemi çok seviyorum ama burasıda ikinci.”

“Saat 5’te kalkmak ve sıkı çalışmak için motive olduğum sürece boks yapacağım” dedi. “Yataktan kalkmak istemediğimi hissettiğim an, boks kariyerimi bitirmeyi ve Hollywood film kariyerime başlamayı düşüneceğim.

“ Bir hayalim var. Tartışmasız iki siklette dünya şampiyonu olacağım. “