WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury, geçtiğimiz Şubat ayında Deontay Wilder ile karşılaştığında çok daha iyi bir rakip bekliyordu.

Aralık 2018’de Los Angeles’taki Staples Center’da tartışmalı bir şekilde 12 raund sonunda berabere kaldılar. Fury bu maçta iki kez düştü.

Las Vegas’taki MGM Grand’da gerçekleşen rövanş oldukça farklıydı.

Fury, Wilder’ı iki kez düşürdü ve 7. raundda Wilder’ın köşesi havlu atmak zorunda kaldı.

2020’de üçüncü maçın olması bekleniyor, çünkü Wilder yeniden karşılaşmak için sözleşmedeki maddeyi kullandı.

Üçüncü maçın 18 Temmuz’da yapılması planlandı, ancak şimdi koronavirusü pandemisi nedeniyle 18 Ekim düşünülüyor.

Fury, çok daha sert bir maç beklediğini ve yorucu bir karşılaşma için antrenman yaptığını söylüyor.

Fury, Talk Sport’a “Dürüst olmak gerekirse, Wilder’ın performansından dolayı oldukça hayal kırıklığına uğradım. Çünkü 12 raund için hız antrenmanı yaptım ve 10 hafta boyunca kendimi cehenneme götürüp geri döndüm.”Gezegendeki en iyi boksöre hazırlandım, dünyadaki şimdiye kadar olan en güçlü yumruğa hazırlandım ve oldukça hayal kırıklığına uğradım çünkü beklediğim zorluğu bana çıkartmadı.”

“Kendim için harika bir zafer olmasına ve büyük bir galibiyet olmasına rağmen, Wilder belki de kendisi değildi. Belki yaptığı tüm mazeretler, bazıları doğruydu. Belki bacakları ağır kostümden dolayı ağrıyordu, belki grip olmuş, belki sırtında kırık bir kemik vardı ya da başka bir şey … Emin değilim, çünkü hazırladığım Deontay Wilder değildi. Kendimi bunun için saatlerce eğitmiştim. ”

“Dediğim gibi, bu benim en kolay maçlarımdan biri oldu. Bu seviyede genellikle bu kadar kolay bir zafer elde edemezsiniz.”