Keith Thurman, WBA kemerini Manny Pacquiao’dan geri istiyor ve bu yıl bir rövanşta onunla karşılaşmayı umuyor.

Pacquiao, geçen yıl 20 Temmuz’da Thurman’ı, 115-112, 115-112 ve Keith için 114-113 puanlarıyla 12 raund sonunda galip geldi. Thurman bu maçı kazandığını düşünüyor ve Pacman lehine puanlama yapan iki hakemin görevini iyi yapmadığını söylüyor.

Pacquiao’ya olan kaybından bu yana, Thurman sol elinden operasyon geçirdi.

Thurman şu boksörlerle karşılaşmak istiyor:

  • Danny Garcia
  • Terence Crawford
  • Manny Pacquiao
  • Adrien Broner

“Tamamen iyileştiğimden emin olmalıyız. Hala sert bir rakip konusunda biraz endişeliyim, ”dedi Thurman, CompuBox TV’ye cerrahi operasyon geçirdiği sol eli hakkında. “Orada iki küçük yara izim var. ”

“Ben yaz mevsimini düşünüyorum,” dedi Thurman ringe ne zaman dönmek istediği sorulduğunda. “Belli bir tarihimiz yok ve şu anda masada bir sözleşmemiz yok. Hangi kapıların açılacağından emin değilim. Kafamın içinde olabilecek birkaç isim var. ”

“Benim için eğlenceli ve hayranlar için heyecan verici bir şeyler yapmak istiyorum. Ben ve Danny Garcia rövanşımızı alabilir miyiz? Ringe geri dönebilir miyim? Bu yıl sadece Pacquiao ile karşılaşacağım. Diğerleri umurumda değil. Bana bu maçı ver. Bu 2020’de yapacağım tek maç olacak, ”dedi Thurman.

Pacquiao’nun Mikey Garcia ile karşılaşmakla ilgilendiği göz önüne alındığında, Danny Garcia’ya karşı bir rövanş Thurman için en iyi seçenek olacaktır. Thurman, 2017’de Garcia’yı 12 raund sonunda puanla yenmeyi başardı. Danny ve babası / eğitmeni Angel Garcia’nın ikisi de kazandıklarına inandıkları bir maç oldu, ancak hakemler aynı fikirde değildi.

Thurman, “Onunla ilgili büyük söylentiler dolaşıyor [Crawford] ve büyük bir rakip,” dedi. “Göreceğiz. Şampiyonlarla savaşmak istiyorum. Spence araba kazasından çıkıyor. Nasıl performans göstereceğini bilmiyoruz. Hayranlar ilgileniyor. Vücudunun nasıl bir performans gösterdiğini, nasıl hissettiğini ve nasıl hareket ettiğini görmek istiyoruz. ”