Jeison Rosario, Julian Williams’ın dengesini bozdu ve cumartesi gecesi şampiyonluk kemerlerin beklenmedik bir şekilde ele geçirdi.

Zorunlu rakip olan Rosario, Williams’ın memleketindeki 12 raundluk maçta, 5.raundda Williams’ı nakavt etti. Bahis sitelerinde 30-1 favori olarak Williams’ı görüyordu.

Rosario’nın sağ-sol kombinasyonu, beşinci turda ringin ortasındaki Williams için bir sonun başlangıcıydı. Bu kombinasyonu indirdikten sonra Rosario, sallanan bir Williams’ın üzerine kabus gibi çöktü ve eski şampiyona kötü bir şekilde zarar veren bir güç yumruk attı..

Williams, yere düşmemek için elinden geleni yaptı, ama sonunda Williams’ın dayanacak gücü kalmamıştı. Hakem Benjy Esteves, maçı bitirdi.

“Şu anda çok duygusalım,” Rosario FOX’tan Heidi Androl’a bir çevirmen aracılığıyla söyledi. “Son dövüşümü kaybettiğimde, dünya şampiyonu olana kadar bir daha asla kaybetmeyeceğimi söyledim ve bu gece olan buydu. Hazırlandım. Maçtan önce kazanacağımı biliyordum. ”

Bu arada Williams, kariyerinin ikinci kez nakavt ile kaybetti. Jermall Charlo, üç yıl önce Los Angeles’ta Williams’ı devirdi.

Williams, “Rosario ‘nun o kadar iyi olduğuna şaşırmadım. “Herkese onun gerçek bir savaşçı olduğunu söyledim. Kabul etmek zorundayım. Bu gece daha iyi bir iş çıkardı. Bir rövanş şartımız var. Yakında tekrar geri döneceğim.”

Rosario, Philadelphia ve Julian Williams’a teşekkürler. Bu fırsat olmasaydı bugün şampiyon olmazdım. ”

Maç Özeti