Polonyalı ağır siklet Adam Kownacki (20-0, 15 KOs) yılın ikinci mücadelesinde bir dünya şampiyonluk maçını güvence altına almak istiyor.

Kownacki, 7 Mart Cumartesi günü New York, Brooklyn’deki Barclays Center’dan WBA dünya şampiyonası eleme maçında Helenius‘la ringe çıkacak.

30 yaşındaki Kownacki, son yedi rakibinin beşini nakavt etti.

En son mücadelesinde, Ağustos ayında başka bir önemli maçta Chris Arreola karşısında iyi bir performans gösterdi. Yılın başlarında Helenius karşısında galip gelen Gerald Washington’u nakavt etti.

Polonyalı boksör, önümüzdeki ay gerçekleşecek olan WBC ağır şampiyonu Deontay Wilder ve rakibi Tyson Fury arasındaki rövanş maçını yakından izlemeyi planlıyor.

Wilder-Furymaçı sonra, Kownacki kazananı istiyor.

“Barclays Center’da onuncu kez ringe çıkmak harika,” dedi Kownacki. “Son dokuz maç benim için zaferle sona erdi ve 7 Mart farklı olmayacak. FOX’un eski televizyonlarda olduğu gibi ücretsiz televizyondaki mücadeleyi sergilemesinden mutluyum ve maçlarımın kesinlikle izlenmesi gerekiyor.

“Helenius’un kazanmak ve sıralamalarda daha iyi bir yere çıkmak isteyeceğini biliyorum, ama bunun olmasına izin vermeyeceğim. Eğitmenlerim Keith Trimble ve Chris Carlsen’le birlikte zaten kamptayım. Bu maçtan sonra, ben Wilder vs Fury II’nin galibini istiyorum. “