Shawn Porter, 22 Şubat’taki büyük maç için WBC ağır şampiyonu Deontay Wilder’ın sağ elini kullanma konusundaki güveniyle “şımarık” olduğunu söylüyor. Bu sefer Fury’i yenmesi için farklı silahlar kullanması gerektiğini düşünüyor.

Shawn, Fury’nin tek yapması gereken şeyin Wilder’ın üstüne gitmek olduğunu ve böyle olursa maçı kazanabileceğini söylüyor.

Porter: Fury yakın mesafede Wilder için sorununa neden olur

Porter, Fighthype’a “Deontay Wilder’ın son 4 nakavtını izleyebilirsiniz ve her sağ eliyle vurduğunda, onlar yumrukların en ucundadır” dedi. “Kısa mesafeden rakiplerine vuramadığını görürsünüz.

Porter, “Bunun sonunda olması gerekiyor,” dedi. “Tyson Fury’nin yakın mesafeye gireceğini açıklaması iyi bir şey bu fikri sevdim.

“Tyson Fury, ilk maçta yapmadığı ve etkili olduğu bir şey olan Deontay Wilder’ın yakınına girebiliyorsa, bu Deontay Wilder’in dengesini bozacak bir maç olacak, ”dedi Porter. “Açılış raundundan itibaren Fury’nin planlarını uygulamaya başladığını göreceğiz. ”dedi Porter, Fury’nin 2. raundda nakavt etme fikri sorulduğunda.

Porter, Fury’nin nakavt tahmini hakkında “Bu, görülmesi gereken bir şey” dedi. “Bunu yapacak gücü var mı? Emin değilim. Ben öyle düşünmüyorum, ama aynı zamanda ağır sikletlerin farklı bir gücü ve farklı bir yumruk türü var.

Porter, “Dürüstçe inanıyorum ki Tyson Fury bunu yapabileceğini düşünecek kadar çılgın Wilder’ı nakavt etmeyi deneyecek kadar çılgın”dedi.

“Daha önce yaklaştığını gördük,” dedi Porter Fury hakkında. “Küçük bir tokat, ama yaklaşıyor ve vücuda gidiyor. Birisinin vücuduna dokunduğunuzda puan alırsınız ve onları yıkarsınız, ”dedi Porter.

Porter, Wilder’ın Ortiz’e karşı son mücadelesinden bahsettiğinde, “Hızı nasıl ayarlayacağımızı biliyoruz” dedi. “[Wilder] bana,“ Hiç endişelenmedim. Yumruğun geleceğini biliyordum ve o geldiğinde, patlama, işte orada yerde. ”Bunu kabul etmiyorum.

“Bana cevabı verdiğinde bile, ‘Oh, tamam’ gibiydim. Biraz endişelenmelisin ve saat tıklamaya başladığında biraz daha endişelenmelisin,” dedi Porter.

Porter, “Ringde biraz rahatladığınızda, Deontay Wilder’ın zamanlaması hakkında bir şeyler var” dedi. “Seni uyurken yakalayabilir ve sizi uyurken yakalar aniden uykuya dalabilirsiniz.”dedi.

Porter, “Deontay Wilder’ın rauntlarda daha etkili olması gerekiyor, çünkü eğer bir nakavt elde edemezseniz, kötü bir sonuç elde edersiniz” dedi.

“Bence inanılmaz bir atlet,” dedi Porter Wilder hakkında. “Büyürken basketbol oynadı, hızlı, çabuk ve o gözü var. Katil içgüdüsü var ve bence bu maçta kesinlikle özellikleri devreye girecek.

Porter, “Tyson Fury kazanırsa, Deontay Wilder intikam isteyecek ve bence Tyson Fury ona bu rövanşı verecek kadar çılgın.” Dedi. “Deontay Wilder kazanırsa, Tyson Fury onu tekrar çağıracak kadar çılgın. Bence yeterince heyecanlıysa tekrar yapacaklar, ”dedi Porter.