Parker’ın menajeri David Higgins, Joseph Parker’ın Daniel Dubois’e karşı WBO eleme maçına hazır olduğunu söyledi.

Parker WBO sıralamasında 2 numara, Dubois No 3’te hemen arkasında ve iki boksörün WBO kemerini kazanma hakkına sahip olmak için eleme maçı emredilebilir.

Mevcut WBO No 1 numarası Oleksandr Usyk’in WBO unvan sahibi Anthony Joshua yapacağı bir maçtan önce Derek Chisora ile karşılaşması ve Parker ile Dubois’i sıraya sokması bekleniyor.

“Bence her şey mümkün,” dedi Higgins Sky Sports’a. “Dubois’in galibiyetlerine devam etmesi şartıyla, Joseph Parker’ın onunla karşılaşması çok olası. Sadece doğru yönde ilerlemeleri gerekiyor.

“Ben şahsen Joseph Parker’ın Dubois için çok iyi bir rakip olduğunu düşünüyorum.

“Dubois’in açıkça büyük bir gücü var. Orada çok fazla bilinmeyen var. Sanırım Parker’ın yetenekleri ve tecrubesi de fazla. Eğer karşılaşmaları emredilseydi bu ringde tartışılabilecek bir şey.”

Parker, 29 Şubat’ta Teksas’taki Mikey Garcia-Jessie Vargas gecesinde geri dönmeye hazırlanıyor.

Joshua, bir sonraki mücadelesinde IBF’nin zorunlu rakibi Kubrat Pulev ile yüzleşmeye hazırlanıyor ve destekçisi Eddie Hearn, Usyk’in WBO, IBF ve WBA şampiyonu ile hesaplaşmasını beklerken Chisora ile karşılaşmayı kabul edeceğini umuyor.

“Usyk-Chisora çok yakın,” dedi Hearn Sky Sports’a. “Bu gerçekten bir tarih meselesi.

“Harika bir mücadele. Derek Chisora, boks sporuna geri dönme şekli ve büyük bir ekip olan David Haye ile olan bağlılığı. Bu maçı kazanabileceklerine inanıyorlar. Büyük bir üzüntüye neden olabileceklerine inanıyorlar Usyk’in kendileri ile baş edemeyeceğini düşünüyorlar.

“Usyk çoktan İngiltere’ye gitti, Tony Bellew’e karşı büyük bir mücadele verdi.. Spordaki en büyük isimlerden biri. Bu İngiltere boks ve dünya boksunda korkunç bir mücadele. Şimdi bu maça çok yakın.”