Dan Ambrose:Boks Hayranları Ryan Garcia ve Devin Haney’in birbirleriyle karşılaşmaları en erken 2021 yılına kadar beklemeleri gerekecek. Yenilgisiz Ryan Garcia (19-0, 16 KOs), geçen cumartesiyi pazara bağlayan gecede, ilk raundda Romero Duno (21-2, 16 KOs) gibi bir adamı şok edici bir şekilde nakavt etti.

Ryan, Haney ile kavga etmenin yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini ve bunun olacağını iddia etmediğini söyledi. Bu maç için kendisini geliştirmesi gerekiyor. Şu anda, çoğu boks hayranı Haney’in Garcia’dan çok daha ileri olduğu konusunda hemfikir olmuş durumda.

Her ne kadar Garcia’nın amatör olarak Haney’yi iki kez yendiğini söylese de, o zamandan beri çok şey değişti. Haney, boksta bir sonraki süperstar olma yolunda ilerlemiş oldu. Ryan hakkında bir şey bilmiyoruz. Duno gibi sınırlı adamları yenebilir ama Garcia’nın bundan daha fazlasına yetenekli olup olmadığına dair birçok soru işareti var.

Bildiğimiz şey, Golden Boy’un, Ryan’ı, Haney ile maç yapmasına yakın zamanda izin vermeyecek olması. Garcia’nın Haney ile savaşmasına izin vermeye hazır olduklarında, çok geç olacak, çünkü Devin 140 ve 147’ye yükselmiş olacak. Ryan Garcia’nın hızlı bir şekilde siklet atlaması beklenmiyor.

21 yaşındaki Garcia’nın kavgayı bu kadar çabuk bitirmesi beklenmiyordu, ancak Duno’nun açılışlarından faydalandı ve onu nakavt etti. Duno, Garcia’yı acele ederek gardını tamamen açtı ve rakibine çok fazla cezalandırılmak için şans verdi.

Golden Boy şirketi Garcia’yı şu anda üst düzey boksörlerle karşılaştırmaktan çekiniyor, muhtemelen bu Garcia’nın kariyeri için bir leke olurdu.

Ryan Garcia Galeri