Deneyimli antrenör Manny Robles, eski ağır siklet dünya şampiyonu Andy Ruiz ile yoluna devam edip etmeyeceğini bilmiyor.

Geçen ay, Ruiz, Suudi Arabistan’da Anthony Joshua ile rövanşında 12 raund sonunda maçı puanla kaybetti.

Ruiz, Haziran ayında Joshua’yı şok edici bir şekilde ilk maçlarında yendikten sonra iki ay boyunca partiye katıldığını ve antrenman yapmadığını itiraf etti.

Antreman yerine parti yapma kararı nedeniyle Ruiz, rövanş karşılaşmasında çok net yumruklar aldı ve ringde istediği gibi haraket edemedi.

Kaybından bu yana antrenörü Robles, Ruiz ile birlikte çalışıp çalışmayacağı hakkında hiçbir fikri yok.

Robles, “Birlikte çalışmaya devam edip etmeyeceğimizi bilmiyorum. Andy buna karar verecek,” dedi Robles Sky Sports’a.

“İlişkimizin hala iyi olduğunu söylemek istiyorum. Tatile çıktı ve her şey iyi görünüyor. Yakın gelecekte öğreneceğiz. Bir yerde buluşup konuşacağız. Ne zaman hazırsa Spor salonuna birlikte geri dönersek, işimiz o zaman başlar. İşim onu her gün aramak değil, o bir erkek, bir çocuk değil ve nasıl davranması gerektiğine kendisi karar verir. Birini bir şey yapmaya ikna edemezsin.

“Andy için şöhret ve para çok zorlayıcıydı. Nasıl başa çıkacağını bilmek zorunda. Belki bu yenilgiden sonra kendisine gelebilir. 1 Haziran’da Joshua’yı yendikten sonra ilk üç ay, Onunla çok az iletişim kuruyordum, spor salonundaydım ama o evde, kendi işini yapıyordu, onu göremedim ya da onunla gerçekten konuşamadım.

“Rövanşta böyle bir sonuç görmek beni hayal kırıklığına uğrattı. Maçlar spor salonunda kazanılır ve yüzde 100 bir şekilde maça girmezseniz elde edeceğiniz sonuç budur.”