Oscar De La Hoya, yenilgisiz boksör Ryan Garcia (19-0, 16 KOs) ve Jorge Linares (46-5, 28 KOs) 2 Mayıs’ta Cinco De Mayo’da karşılaşabilir. Bu maçın gerçekleşmesi için Ryan Garcia’nın 2 Şubatta Francisco Fonseco’yu yenmesi gerekiyor.

Linares ve Ryan, Canelo Alvarez’in DAZN’deki bir sonraki maç kartının alt maçı olacak.

21 yaşındaki Garcia, 14 Şubat’ta Kaliforniya Anaheim’daki Honda Center’da DAZN’de Francisco Fonseca’ya (25-2-2, 19 KO) karşı raunddan oluşan maçı kazanması gerekiyor. 34 yaşındaki Linares, Garcia’nın maç kartında Carlos Morales (19-4-4, 8 KO) ile karşı karşıya.

Kağıt üzerinde, Linares, 30 yaşındaki çok zorlu rakip olan Morales ile karşı karşıya gelecek, çünkü bu, Ryan Garcia’ya Eylül 2018’de 10 raund boyunca sıkıntı veren bir boksördü ve Ryan bu maçı çok zor kazanabildi.

De La Hoya Ryan Garcia vs. Linares maçı için beklemek istedi

“Harika bir performanstı ve son derece gurur duyuyoruz,” dedi De La Hoya, Fighthype’a Ryan Garcia’nın Romero Duno’ya karşı kazandığı son maçı hakkında. “Ryan Garcia’nın Sevgililer Günü’nde Los Angeles’taki Honda Center’da ringe çıkmasını dört gözle bekliyoruz. Yıllar boyunca inşa ettiğimiz şeyden ve Ryan Garcia’nın gelecekte büyük başarılar kazanabilecek bir boksör olmasından gurur duyuyoruz. Garcia’nın tecrübe kazanması için biraz beklemek istedik.

De La Hoya, Ryan Garcia’yı Jorge Linares ile neden hemen karşılaştırmadıkları sorulduğunda “Zamanlama doğru değildi,” dedi. “Bir planımız var. Ryan’ın uzun yıllar boyunca süperstar olabileceğine inanıyoruz ”dedi.

Spike O’Sullivan Jaime Munguia için kolay bir maç olmayacak

Munguia’nın bu Cumartesi gecesi mücadelesi hakkında De La Hoya “Spike O’Sullivan’ın zorlu bir rakip olduğuna inanıyorum” dedi. “Parkta bir yürüyüş olmayacak, ama Jaime Munguia ile herşey mümkün. Sizi herhangi bir raundda yok edebilir o böyle bir adam.