Meksikalı süperstar Saul “Canelo” Alvarez’i tanıtan Golden Boy Promosyonlar CEO’su Oscar De La Hoya, şirketinin IBF orta siklet şampiyonu Gennadiy Golovkin ile üçüncü maçı sonlandırmaya odaklandığını söyledi.

Üçüncü maç için şu anda 12 Eylül tarihi düşünülüyor.

Golovkin Canelo ile karşılaşmadan önce kemerini zorunlu bir rakibe karşı korumak istiyor.

Her iki boksörle de özel sözleşmeleri olan DAZN, koranavirüsü pandemisinin finansal zararlarından sonra üçüncü maçın mutlaka olmasını istiyor.

De La Hoya, CBS Sports’un podcast’inde “Bir açıklama yapmalıyız ve GGG-Canelo’nun gerçekleşmesi gerekiyor,” dedi. “Dünyaya büyük maçlar düzenleyebileceğimizi göstermek için buradayız. Boks her zaman var olacak ve her zaman devam edecek, salgın olsun ya da olmasın. Boks uzun zamandır var. “

Canelo ve Golovkin, Eylül 2017’de berabere kaldılar ve Canelo bir yıl sonraki rövanşta puanla galip gelmeyi başardı.

Canelo’nun Mayıs ayında WBO süper orta siklet şampiyonu Billy Joe Saunders’a karşı ringe çıkma planları vardı ama koronavirüsü nedeniyle bu maçın ileri bir tarihte olup olmayacağı belirsiz.

Saunders, Canelo’nun acil planlarının bir parçası gibi görünmüyor.

De La Hoya, “Bu insanların gerçekten istemediği bir maç.” Dedi. “Bu asla imzalanmayan bir mücadele ama hepsi Canelo’ya ve ne istediğine bağlı. Canelo her zaman en iyisi ile savaşır ve aklında GGG’nin peşinden gitmek istediğinden hiç şüphem yok.”