UFC süperstarı Conor McGregor’a, beklenmedik bir şekilde eski tartışmasız ağır siklet şampiyonu Mike Tyson’dan övgüler geldi.

Tyson, Floyd Mayweather’a karşı boks performansı nedeniyle McGregor’a büyük övgülerde bulundu.

McGregor, 2017 yılının Ağustos ayında, Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da Mayweather ile karşılaşmıştı.

Maç başladığında, McGregor ilk raundlarda başarılı oldu ama Mayweather nakavtla galip gelmeyi bildi.

Eleştirmenler Mayweather’ın McGregor’u ilk raundlarda nakavt etmemesinin nedeni olarak milyonlarca kişinin öde izle sistemine ödediği paradan dolayı olduğunu iddia ettiler.

Tyson, McGregor’un yeteneklerinden çok etkilendi.

“Dinle, hayatında hiç bir boks maçı yapmamıştı, değil mi? Boks maçı yapmadı ve boksun son 100 yılında en büyük boksörü ile 10 raund savaştı, ”dedi Tyson Hotboxin’ın podcast’inde.

“Bunu bir düşün. . . 10 raund savaştı, son 100 yılda en büyük avcı boksörüne çok iyi yumruklar attı. Savaşmak zorunda kaldığı şeye bakın ve savaştığında ne yaptığını görün. Bir insanın hiç boks maçı yapmadığını ve benimle boks mücadelesi yaptığını düşünün. 10 raunt dayanıyor ve benimle savaşıyor.”

“Floyd kolay almalıydı, ama terlemek zorunda kaldı, onunla savaşmak zorunda kaldı. Maçı kazanmak isteyen biriyle savaşmak zorunda kaldı. ”

Tyson’ın övgüsü McGregor’un kulaklarına ulaştığında eğer bir daha karşılaşırlarsa, Mayweather’ı yenilgiye uğratacağını iddia etti.

Mayweather bir daha maç yapmayı planlamadığını söylerken, McGregor rövanşın sonunda gerçekleşeceğine inanıyor.

“Teşekkürler Mike, eski okul boks antrenörümün eğitimi altında, onun şifrelerini çözeceğimi ve Floyd’u yeneceğimi biliyorum”dedi.