Eddy Reynoso, eski birleşik ağır siklet şampiyonu Andy Ruiz ile ilk görüşmesinin çok iyi geçtiğini açıkladı.

Bu ayın başlarında Reynoso Ruiz’in yeni baş antrenörü olmayı kabul ettiğini resmen açıkladı.

Haziran 2019’da Ruiz, New York’taki Madison Square Garden’da WBO, WBA, IBF, IBO ağır siklet kemerleri için çıktığı maçta Anthony Joshua’yı teknik nakavtla yenmişti.

Ancak bu galibiyetten sonra Ruiz iki ay boyunca partilere katıldı ve daha sonra Joshua ile Aralık ayındaki rövanş için geç saatlere kadar düzensiz bir eğitim dönemi geçirdi.

Ruiz, ringe girdiğinde çok yavaş hareket ediyordu, bu da Joshua’nın 12 raund sonunda kolayca galip gelmesini sağladı.

Bu kayıptan birkaç hafta sonra Ruiz, baş antrenör Manny Robles ile yollarını ayırdı.

Ruiz’in eski eğitmenleri, Robles ve Abel Sanchez, Ruiz’i çok fazla eleştiriyorlardı. Her ikisi de Ruiz’in tam olarak odaklanmadığı zaman onu eğitmenin çok zor olduğunu belirtiyor.

Ruiz’in spor salonunda çok fazla kalmak istememesi nedeniyle, Reynoso başlangıçta birlikte çalışma senaryosunu tartıştıklarında onun için birkaç şey açıkladı.

“Gerçekten kördüm. Disiplini olan boksörlerle çalışmayı seviyorum. Boşa zaman harcamaktan hoşlanmıyorum. Şu anda korumak için bir şeyim var … bulunduğum yere gitmeme mal olacak bir şeydi. Disiplinli insanlarla çalışmayı seviyorum. “Reynoso, Box Azteca ile yaptığı video görüşmesinde.

“Ondan yapmasını istediğim tek şey disiplinli olması. Disiplinsiz bir boksör olup olmadığını bilmiyorum çünkü zaten dünya şampiyonu oldu. Bence kiminle birlikte olursa olsun … sağlam bir hazırlıkla tekrar başarı elde edebilir. Zaten o ağırlıktaki en iyi boksörlerden birini yenebileceğini kanıtladı ve sanırım herkesi yenebilir. “