Max Kellerman, IBF / WBA / WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua’nın, Andy’yi yenmek için kullandığı tekniği kullanırsa, WBC şampiyonu Deontay Wilder’in delici gücüne dayanabileceğine inanmıyor.

Kellerman, Joshua’nın (23-1, 21 KOs) Wilder’ın sağ eline karşı 12 raund boyunca gözünü kırpmadan kaçabileceğini düşünmüyor. Bu nedenle, 30 yaşındaki Joshua’nın Wilder’ı (42-0-1, 41 KOs) yenmek için agrasif bir dövüş yapması gerektiğine inanıyor.

Kellerman: Joshua, Wilder’ı kaçarak yenemez

“Bu karşılaşmada gerçekten de Joshua’nın Deontay’ın güç hızına karşı 12 raund içinde hayatta kalacağını düşünen var mı?” Dedi. “İyi boks yapıyor olsa bile, bir noktada Deontay’ın kendisine ulaşacağını ve sonra ne olacağını hayal etmeniz gerekir.

Kellerman, “Joshua’nın güvenli bir boks yapmanın yeterli olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Joshua’nın, Ruiz’e karşı olduğundan daha dikkatli ve daha agresif bir şekilde sorumluluk alabileceğini düşünüyorum. Bu Wilder’a karşı en iyi şansı olabilir ”dedi.

Joshua, Ruiz’e ve Klitschko’ya karşı ilk karşılaşmasında yere düşebileceğini gösterdi, ancak Wilder’a karşı başı dertte olacak.

Joshua’nın saldırısı Wilder’a karşı en iyi savunması olması gerekiyor.

Kellerman, Wilder’ın sağ eli hakkında Joshua’nın çenesine gitmekten bahsederken, “Bütün gece sağ elden kaçınmaya çalışmak yerine, sonunda sağ elden gelen yumrukla düşeceğinizi hissedersiniz.

Kellerman, “AJ hakkındaki mesele, asla kaybetmeyen ve herkesi sonsuza dek yenen adam olmayacak olmasıdır” dedi. “Her zaman dramatik bir dövüşçü olacaktı.

Ruiz’e karşı kullandığı Wladimir Klitschko stili ile maça çıkarsa, Joshua’nın Wilder’ı yenme şansı azdır. Ruiz harekete her geçtiğinde Joshua titriyordu.

Joshua, Ruiz’le yaptığı rövanşta zihinsel olarak çok harap görünüyordu ve onu Wilder’la karıştırmak istediğini hayal etmek zor.

Wilder, bir noktada Joshua’nın çenesine ulaşmak için yüksekliğe ve erişime sahip ve hareket etmek AJ’ye yardım etmeyecek. Wilder Joshua ile yüzleşirse, Fury ile yapacağı maçla birlikte Joshua’nın ayak haraketlerine de tamamen hazır hala gelecek.