Luis ‘King Kong’ Ortiz’in antrenörü German Caicedo, 7 Aralık’ta Andy ve Joshua rövanş maçının kaybedeni ile karşılaşmaya istekli olduğunu söyledi. Caicedo, Ortiz’in Joshua-Ruiz Jr karşılaşmasının galibi ile karşılaşacak konumda olmadığını biliyor ancak maçın kaybedeniyle maç yapmakla ilgileniyor.
Ortiz için Joshua-Ruiz rövanının kaybedeniyle ile maç yapması mükemmel bir mücadele olurdu. Bununla birlikte, eğer Joshua Ruiz’e kaybederse, Ortiz ile karşılaşması pek mümkün değil, çünkü Eddie Hearn, Ortiz ile Joshua’nın karşılaşmasına pek sıcak bakmıyor. Son üç yılda, Ortiz’i seçerek risk almak yerine tartışmasız daha zayıf boksörlerle karşılaştılar.

Ortiz’in Dayanıklılığı Wilder Karşısında İşe Yaramadı

Ortiz (31-2, 26 KOs), bu pazar sabahı Nevada, Las Vegas’taki MGM Arenası’nda 7. raundda nakavt ile WBC ağır şampiyonu Deontay ‘Bronze Bomber’ Wilder’a (42-0-1, 41 KOs) kaybetti. Maç baştan sona heyecan vericiydi.

Ortiz’in antrenörü Caicedo, Wilder’dan gelen sağ direği Ortiz’in göremediğini ve hata yaptığını söylüyor.

Caicedo, Ortiz’in Wilder tarafından düşürülmesinden sonra mücadelenin hakem Kenney Bayless tarafından durdurulmaması gerektiğini savunuyor. Ortiz tam zamanında kalktı ama hakem devam etmesine izin vermedi.