Callum Smith ile John Ryder İngiltere’nin Liverpool kentinde bulunan M & S Bank Arena’da karşılaştı. Callum Smith (27-0, 19 KOs), zorunlu rakibi Ryder’a (28-5, 16 KOs) karşı 12 raund sonunda puanla kazandı.

Ryder, Smith’e göre boyu kısaydı. Uzanma mesafesi yetmediğinden dolayı sürekli baskı yaparak bu açığı kapattı. Her ne kadar Ryder, Smith’ten zaman zaman darbe almasına rağmen baskı yapmaya devam etti.

Ryder bu maçta yapabileceğinin en iyisini yaptı ve 11. ve 12. raundda, Ryder Smith’i zor durumda bıraktı ve çok etkili vuruşlar yaptı. Sağ gözünün altı ve burnu kanıyordu Smith’in, yorgun düşmüş ve yıpranmış gibi görünüyordu.

Smith bir dünya şampiyonu gibi dövüşmedi

29 yaşındaki Callum’ın gösterdiği performans yetersizdi. Bu geceden sonra, Smith birçok taraftar tarafından kağıt üzerinde şampiyon olarak görülecek ve yetenekleri bakımından kardeşi Paul Smith ile karşılaştırılacak.
Sosyal medyadaki izleyiciler ve birçok boks otoritesi bu maçı Ryder’in kazandığını söyledi. Ama hakemler Callum lehine puanlama yaptı. Maçın puanlaması 117-111, 116-112, 116-112 bu puanlama muhtemelen İngiltere’de birçok boksörün maça çıkmak istememesini anlamamızı sağlayacak. Boksda kara bir leke olarak da tarihe geçebilir.