Dünyaca ünlü Güney Afrikalı kruvazör dünya şampiyonu Kevin Lerena Cumartesi günü Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Goeppingen, EWS Arena’da türk boksörümüz Fırat Arslan ile karşılaşacak.

“Heyecanlıyım,” dedi Lerena (24-1, 11 nakavt). “Almanya zor bir görev olacak, ama çok çalıştım. Eminim bedenim beni harekete geçirecek.

“Arslan tecrübeli bir rakip ve saygı duyulması gereken biri. Ancak, ringin içinde tüm saygımı kaybediyorum onun zayıf yönleri 8 Şubat’ta ortaya çıkacak. ”

Lerena’nın antrenörü Peter Smith, eskiden “Grigory Drozd’a dünya şampiyonası mücadelesine hazırlanmasına yardım ediyorduk ve Fırat Arslan kampta bizimle birlikteydi” dedi. “Harika bir arkadaşlık kurduk, ama bu boks işi. Arslan zorlu bir rakip ve rakip. ”

Her iki boksöründe maç yaptığı Sefer Seferi ile farklı sonuçlar aldılar. Arslan, Seferi ile Kasım 2018’de berabere kalırken, Lerena rakibini nakavt etti.

“Her maç yeni bir şey sunuyor,” diye karşılık verdi 27 yaşındaki güney pençesi. “Her raundu adım adım izleyeceğim. Kendi ritim ve tempomda, erken ya da geç olsun, bu maçı kazanacağım. ”

Smith, “Fırat’ın sahip olduğumuz güç, plan ve beceriye dayanabileceğine inanmıyorum” dedi. Kevin, kruvazör sikletinde hesaba katılması gereken bir güç olacak. ”

“Tüm dünya unvanları için savaşmak istiyorum” dedi. “Şimdi WBA unvanını istiyorum, ama şimdilik Arslan’a odaklandım.”

Arslan (47-8-3, 32 KOs) 49 yaşında ve eski bir şampiyon. 23 yıldır profesyonel olarak, bölümdeki en iyi boksörlerle karşı karşıya kaldı: Drozd (TKO 5), Virgil Tepesi (UD 12), Guillermo Jones (L TKO 10) Marco Huck (L UD 12 ve L TKO 6) ve Yoan Pablo Hernandez (L SD 12).

Fırat Arslan Ne Dedi?

UZUN ZAMANDIR BU KADAR GÜÇLÜ BİR RAKİP İLE RİNGE ÇIKMADIM

Karşılaşmanın kendisi için bir test niteli taşıdığını vurgulayan Arslan, “Uzun zamandan beri bu kadar güçlü bir rakip ile ringe çıkmadım. Kevin Lerena, dünyanın en iyi boksörlerinden birisi. Dünya sıralamasında üç numaraya kadar çıkmayı başarmış bir isim. Bu karşılaşma benim için bir rekor kırma ve kader maçıdır. Şayet; hakem hataları veya kafa kafaya çarpışarak yaralanmalar dışında maçı hakkımla kaybedersem eldivenlerimi dolabıma asıp aktif boks hayatımı sonlandıracağım, fakat şayet bu karşılamayı kazanırsam yeniden tarih yazmaya devam edeceğim.

Kazanmak için söz veremem ancak elimden gelenin en iyisini yapacağımın sözünü verebilirim. Ben çok çalışma ve istek ile başarılabileceğini birçok kez ispatladım. Rakibim çok iyi olabilir ancak ben bu maçı kazanacağıma inanıyorum. Ben elimden gelenin en iyisini yaptım ve yapacağım, gerisine tevekkül diyor ve yüce Allah’a sığınıyorum” dedi.

Fırat Arslan’ın eşi Dilek Arslan ise, “Bu cumartesi rakip Lerena, yedi kez kazandığı dünya şampiyonluk kemeri ve ekibiyle birlikte Almanya’da olacaklar. Pazartesi günü basın konferansı düzenleyeceğiz ve iki boksör orada ilk kez göz göze gelecek. Bu çok büyük bir heyecan bizim için. Ayrıca orada dünyanın en başarılı prmotörlerinden Erol Ceylan, eski dünya şampiyonlarımızdan ve Emre Çukur’un babası Levent Çukur ve boks dünyasını başarılı isimleri de olacaklar” dedi.

EC BOXING yönetim kurulu başkanı Erol Ceylan ise, “Bu adeta ülkemizin gövde gösterisi olacak. Türk profesyonel boks tarihinin yıldızları o gece ringe çıkacak. Ülkemizin en başarılı boksörleri Almanya’da tüm dünyaya gövde gösterisi yapacak” şeklinde konuştu..

Karşılaşma Dmaxden yarın 21:25 den itibaren canlı yayınlanacak.