Eski welterweight şampiyonu, İngiltere’deki Sheffield Arena’da cumartesi akşamı 7. raundda Amerikalı Mark DeLuca’yı nakavt ederek ringe görkemli bir geri dönüş yaptı.

Brook (39-2, 27KOS), galibiyetinin ardından Sky Sports’a “Vücudum normale döndü, bunu yapabileceğimi hissettim” dedi. “Bütün zamanımı bu maça ayırdım ve kazanmayı istediğimiz şekilde maçı aldım.”

Brook’un elit seviyede daha önce uzun bir süre kalmıştı. Shawn Porter’ı Ağustos 2014 yenerek o zaman İBO kemerini ele geçirmişti, Brook, tavsiye edilmeyen bir orta siklet mücadelesi için cesaret gösterdi ve Eylül 2016’da Gennadiy Golovkin’e karşı kaybetti. Sekiz ay sonra, son kariyer unvanı maçını yaptı ve Mayıs 2017’deki maçta Errol Spence’a kaybetti.

Bu yenilgilerin ardından arka arkaya 3. galibiyetini aldı. Brook’un tekrar elit seviyedeki boksörlerle maç yapıp yapmayacağı şu bilinmiyor. Şimdilik, tekrar ringe dönmesi kendisi için iyi birşey.

“Bu sefer akıl, beyin ve enerji var. İki ağırlıkta bir dünya şampiyonu olabileceğine inanıyorum. ” dedi Hearn.

“2020’nin Kell Brook için büyük bir yıl olacağına inanıyorum. Eski nesilden biri. Eski nesil boksörlerin çoğu emekliye ayrılıyor. Kell Brook değil. Bir ya da iki yıl daha kalabilir ve onun beline başka bir dünya şampiyonluğu unvanı daha koyduğunu görmek istiyoruz. ” dedi Hearn.

Maç İngiltere’de Sky Sports’da ve Amerika Birleşik Devletleri’nde DAZN’de canlı olarak yayınlandı.