IBF, IBO, WBA, WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua verdiği bir röportajda, WBC şampiyonu Deontay Wilder ile karşılaşması ile ilgili “O benim için sadece bir savaşçı” dedi.

150 hayranın buluştuğu bir buluşmada konuşan ve JD’nin Oxford Street amiral mağazasında selamlaşan ağır siklet şampiyonu şunları söyledi: “Beni daha iyi bir yere götürebildiğine inandığım karşılaşmaları yapacağım.

Başka hayranların düşüncesini canlandıran Joshua “Ah, oradaki moruk kesinlikle iyi boksörlerle savaşıyor.” Wilder yetenekli bir boksör ama benim karşılaşmak istediğim sadece bir başka savaşcı. ”

Joshua, hayranlarına Wilder karşılaşmasının gerçekleşeceğine söz verdi, eğer ikisi ringde hiç karşılaşmazsa “boks tarihi için kara bir leke” olacağını öne sürdü: “2000’ler gibi aynı dönemdeyiz , aynı bölüm, ağır siklet (ve) ikisinin de kemerleri vardı.

“1000 yıl sonra boks tarihi için – herkes burada olmadığı zaman – onlar hiç karşılaşmamış gibi görünmeleri saçma olacak ve hiç mantıklı değil.”

AJ şunları ekleyerek sona erdi: “Miras ve tarih için mücadele kesinlikle gerçekleşecek.”

Joshua, yeni yılın ilk halka açık röportajını yapıyor, perakendecinin amiral mağazasında 150 hayranla buluşuyor ve selamlıyor ayrıca DJ Chuckie ve oyuncu Elz tarafından barındırılan ‘In the Duffle Bag’ adlı podcast’lerinde de yer aldı.