Joe Joyce, Daniel Dubois’in kendisi ile karşılaşmasının çok erken olduğundan emin.

BoxingScene.com’a kısa süre önce yaptığı konuşmada Joyce, “Deneyimlerim nedeniyle onu yeneceğim. “İyi darbeler vurabilirim ve benim gibi kimseyle daha önce ringe çıkmadı. Onu ringin dışına atacağımdan eminim. ”

34 yaşındaki Joyce (10-0, 9 KOs) 13 Temmuz’da O2 Arena’da yaptığı son maçında puanla Bryant Jennings’i (24-4, 14 KOs) yendi.

Bu zafer Dubois-Nathan Gorman maçının alt maçı olarak gerçekleşmişti. Dubois, daha önce yenilmemiş Gorman’ı beşinci raundda nakavt etti. Joyce, Gorman’dan (16-1, 11 KOs) daha sert bir boksör olarak kabul ediliyor.

Joyce, “Onu yenmek benim dikkatimi çekiyor çünkü Frank Warren, Dubois‘in profesyonel olduğundan beri yanında” dedi. “Bence onu yenmek beni büyük, çok büyük maçlara götürecek. Ayrıca BT Sport için bir numaralı ağır siklet olacağım. Oradan, dünyanın ilk üç boksörüyle maç yapmaya çok yaklaşacağım. Maç yapmak için çok daha güvenilir bir isim olacağım ve eminim ki Dubois’i yendikten sonra ringe çıktığımda iyi paralar kazanacağım. ”

Joyce, “Bu, WBC kemeri için savaşmak için ideal bir senaryo olurdu. Ben bunun için boks yaptım. En kısa zamanda dünya şampiyonluğu kazanmak istiyorum. Bu yıl 35 yaşındayım, bu yüzden büyük maçları yapmalıyım. ”

Joyce, Jennings’i neredeyse sekiz ay önce yendiğinden beri maç yapmadı. 22 yaşındaki Dubois, Ebenezer Tetteh (19-1, 16 KOs) ve Kyotaro Fujimoto’ya (21-2, 13 KOs) karşı iki hızlı nakavt galibiyeti elde etti.

“Beni nakavt edebileceğini düşünüyor,” dedi Joyce. “11 Nisan’da ne olacağını göreceğiz.”