Terence Crawford ve Errol Spence Jr. birbirlerine atışmaları devam ediyor, ancak başarılı görüşmeler olmadığı sürece bu maçın hayata geçmesi mümkün görünmüyor.

“Eğer mantıklıysa, o zaman bir maç yapılabilir. Engel yok. Her şey günün sonunda para ile ilgili. Masada yeterli para varsa, o zaman bir maç yapılacaktır. Bir araya gelen iki tanıtım şirketi varsa, hep birlikte yemek yemeliyiz, ”dedi Crawford. “Bazen herkesin mutlu ayrılması için yeterli para olmuyor. Bir maç yapmak çok para gerektirir. Maça katılan boksörlerin iyi bir parayla ayrılması gerekir bir çok insan bunu anlamıyor. İki kişi ‘savaşmak istiyoruz’ demekle ilgili değil. ”

WBO Crawford (36-0, 27 KOs) ve WBC ve IBF şampiyonu Spence (26-0, 21 KOs), kariyerlerinin sonlarına gelmeden birbirleriyle savaşmaları gerekecek.

32 yaşındaki Crawford’un organizatörü Bob Arum, Spence’e karşı bir maç yapılabileceğini düşünmesine rağmen, 30 yaşındaki Spence’in bir süre ondan uzak kalacağını düşünüyor.

“PBC çok fazla boksöre sahip olduğu için, Spence için seçim yapabilir ve onu bekletebilirler. Top Rank da aynı şeyi yaptı. ”dedi Crawford. Crawford-Spence’ı görmüyorsunuz, ancak Garcia’ya karşı Keith, Garcia ve Errol Spence’a karşı Shawn Porter’ı görüyorsunuz. Bunlar da büyük maçlar, ama insanların görmek istedikleri maçlar yanlızca bunlar değil.

“Elbette tüm boksörlerle savaşmak istiyorum, ama bu bir iş. Dünyanın en iyi boksörlerinden biriyseniz, daha iyi olduğunuzu düşündüğünüz biriyle karşılaşmak için daha az paraya razı olmamalısınız”