Derek Chisora, 23 Mayıs’ta Londra’daki O2 Arena’da tartışmasız eski kruvazör dünya şampiyonu Oleksandr Usyk ile karşılaştığında intikam almak istiyor.

Usyk, ağır siklete geçmeden önce, Kasım 2018’de Tony Bellew’i acımasız bir şekilde nakavt etti.

Usyk, pazı ve dirsek sorunları nedeniyleo zamandan beri yanlızca bir maça çıktı.

33 yaşındaki Usyk, ağır sikletteki ilk maçında Chazz Witherspoon ile karşılaştı ve onu nakavt etti.

Chisora, Aralık 2018’de Dillian Whyte’ye karşı 11. raundda yenildi ve 36 yaşındaki Usyk’nin ağır siklette yapabileceklerini testten geçirme sözü verdi.

“Savaş geliyor,” dedi Chisora. “Usyk, boy avantajıyla hayatta kalabileceğini düşünüyor. Dünyanın tartışmasız kruvazör (yarı ağır siklet) şampiyonu olabilir, ancak 23 Mayıs’ta gerçek bir ağır sikletin vurmasının nasıl bir his olduğunu öğrenecek.

“Arka bahçeme geliyor, ona tam olarak kruvazör sikletinde saklandığını hatırlatacağım ve arkadaşım Tony Bellew’in intikamını alacağım. Bu bir savaş olacak.”

Her iki boksörün organizatörü Eddie Hearn, Chisora’nın Usyk’in yeteneklerini ağır siklet olarak test etmesini bekliyor.

Hearn, “Sadece dram dolu olabilecek ağır siklet maçında gişe rekorları kırılacak,” dedi. “Usyk, her şeyi yarı ağır siklette yaptı ve sadece 15 karşılaşmada tartışmasız dünya şampiyonu oldu.

“Şimdi, büyük boksörlerle, ağır siklette de aynı başarıyı deniyor. 23 Mayıs’ta her şey olabilir, her şeyi bırakın ve bu maçı kaçırmayın! “