23.1 C
New York kenti
Salı, Ekim 26, 2021
Ana SayfaBoks HaberleriJermell Charlo Vs Brian Castano Maç Sonucu

Jermell Charlo Vs Brian Castano Maç Sonucu

IBF, WBA ve WBC şampiyonu Jermell “Iron Man” Charlo ve eski WBA Super Welter ve WBO şampiyonu Brian “El Boxi” Castano muhteşem maç sonrası berabere kaldılar.

Maçın sonuçları açıklandıktan sonra Jermell boks izleyicileri tarafından yüksek sesle yuhalandı ve karşılaşma 12 rauntta beraberlikle sonuçlandı. Jermell’in ring içindeki röportajı sırasında yuhalama devam etti.

Hakemlerin ikisi, 117-111 ve 114-114 puanlama yaparak Charlo’yu kurtardı. Üçüncü hakem Castano’ya 114-113 puan verdi ve bu skor bile bu geceki maçtan çok uzaktı.

Dövüş sonrası basın toplantısında Jermell, “Onu incittim ve üstüme gelmekten vazgeçmedi. Geri gelip tekrar yapabiliriz. Göründüğünden daha yakın bir dövüş olduğunu hissettim.”

“Onu oyun planından çıkardım. Onunla savaşan birçok boksörden daha iyi bir performans gösterdiğimi hissettim.”

“Ringde Erislandy Lara’nın onu takip ettiğini görmedim. Patrick Teixeira’nın böyle bir şey yaptığını görmedim. Derrick James dokuzuncu rauntta bana ‘Onu nakavt etmelisin’ dedi. Ben onun a**sını dövüyorum.’

“Bana vurmaya çalıştığı birçok vuruşu engelledim. Yumrukların çoğu kaçtı. Olağanüstü bir mücadeleydi” dedi Jermell Charlo.

Jermell, Castano ile rövanş olup olmayacağı sorulduğunda, “Bilmiyorum; Al Haymon’un ne söylediğini görmeliyiz. Bunu istiyorum, bu benim kaderim. Göreceğiz,” dedi.

“Dövüşü kazandığımı sanıyordum. O iyi bir dövüşçü,” dedi Charlo.

Castano, “Temelde, savaşı ben kazandım. Sert vurdu. San Antonio’daki taraftarlara teşekkür etmek istiyorum ve mücadeleyi kazanmak için yeterince şey yaptığımı hissettim” dedi.

- Advertisment -

Most Popular