Tyson Fury vs Deontay Wilder üçüncü maçın yeni tarihi 9 Ekim olarak açıklandı. Çingene kralı 13 Temmuz Salı günü yaptırdığı yeni COVID-19 testinde negatif çıktı ve karşılaşma için engel kalmadı.

Dan Rafael, WBC ağır siklet şampiyonu Fury (30-0-1, 21 nakavt) için yapılan COVID-19 testinin negatif çıktığını bildiriyor ve kendisine İngiltere’ye geri uçması için izin verildi.

Kısa süreli hastalık, 32 yaşındaki Fury’yi birkaç gün boyunca spor salonunun dışında tuttu, ancak sorun ortadan kalktı ve artık spor yapmaya hazır.

Tyson Fury ve Deontay Wilder üçüncü maçın yeniden planlanan tarihi 9 Ekim’de ESPN ve FOX Sports’ta yayınlanacak.

@DanRafael1, “Fury, COVID-19 nedeniyle birkaç gün antrenman yapamasa da, Salı günü COVID-19 testi negatif çıktı ve temize çıktı” dedi.

Sosyal medyadaki bazı boks hayranları, özellikle Fury’nin sadece birkaç gündür hasta olduğunu öğrendikten sonra pek mutlu değil.

Fury’nin sadece üç günlüğüne hasta olmasına rağmen Wilder’a karşı maçının 9 Ekim’e kadar nasıl üç ay ertelenebileceğini anlamıyorlar.

Bu durum boks hayranlarının gözünde şüpheli görünüyor ve Fury’nin COVID-19’a sahip olduğu iddiasını destekleyen doktor raporunu görmek istiyorlar çünkü bunun çeşitli nedenlerden dolayı sadece bir hile olduğunu düşünüyorlar.

Bunlardan biri Matchroom Boxing organizatörü Eddie Hearn’ün Fury vs. Wilder III mücadelesinin bilet satışlarının 24 Temmuz tarihinde zayıf olduğu hakkında söylediği yorum. Hearn, biletin yaklaşık %30’unun satıldığı ve “feci” olduğunu söyledi.

Wilder’ın menajeri Shelly Finkel, Sky Sports‘a “Deontay’ın Tyson Fury’yi nakavt ederek ünvanını geri kazanacağına kesinlikle inanıyorum” dedi.

Fury-Wilder 3 Alt Kartı


24 Temmuz için planlanan üç karşılaşma ertelenmeyle birlikte 9 Ekim tarihinde olacak.

  • Adam Kownacki vs. Robert Helenius II
  • Efe Ajagba vs. Frank Sanchez
  • Vladimir Tereshkin vs. Jared Anderson