Hughie Fury (24-3, 14 KOs) Cumartesi gecesi Pavel Sour’ı (11-3, 6 KOs) 3. raundda İngiltere’deki Manchester Arena’da nakavt etti.

Hughie’nin bu gece nakavt arama isteğini görmek seyir zevkini arttırdı. Kuzeni Tyson Fury bile bu gece Hughie kadar agresif bir şekilde savaşmadı.

Fury’nin bu yeni saldırgan tarzı belki de boks hayranlarından Joseph Parker, Alexander Povetkin ve Kubrat Pulev’e karşı verdiği kayıplarda savunmaya yaptığı için yapılan eleştirilerden kaynaklanan bir tepki olabilir. Bu maçlar, Fury’ye savunma tarzı ile üst seviye ağır sikletlere karşı işe yaramayacağını gösterdi.

Eddie Hearn: Hughie Dünya Şampiyonluğu Kazanabilir

“2020 önemli bir yıl,” dedi Hughie Fury’nin destekçisi Eddie Hearn, Sky Sports News’e. “Dünya şampiyonlarına meydan okuyabileceğine ve kazanabileceğine inanıyorum. Povetkin maçı acayipti ama belki de doğru değildi. Harika bir ekiple Hughie çalışmalarına devam ediyor. Yaz aylarında büyük bir maçla yolumuza devam ediyoruz. ”

Hughie’nin Filip Hrgovic, Michael Hunter veya Daniel Dubois gibi isimlerle yüzleştiğini görmek güzel olurdu. Bunlar Hughie’nin kemer maçına çıkabilmesi için sıralamada yerini yükseltebilecek maçlar.

Gecenin ana maçında Scott Quigg, Jono Carroll karşısında varlık gösteremedi ve nakavt oldu.

Hughie Fury ve Pavel Sour Maçın Tamamı