IBF, IBO, WBA, WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn, WBC şampiyonu Tyson Fury ile yıl sonu kemer birleştirme maçı için kararlı.

Ancak Fury’nin ortak destekçisi Frank Warren, Hearn’in son açıklamalarının yanlış olduğunu söyledi ve Fury-Joshua hakkında hiçbir konuşma yapılmadığını açıkça belirtti.

Warren’ın iddiaları Fury’nin diğer ortak destekçisi Top Rank’ın patronu Bob Arum tarafından desteklendi.

Fury, Temmuz ayında üçüncü maç için Deontay Wilder ile karşılaşacak, Joshua ise 20 Haziran’da Kubrat Pulev’e karşı zorunlu bir kemer savunması yapacak.

“Elbette [Bob Arum ile konuştum]. Fury maçından bu yana Arum’la kaç kez konuştum? Dört kez Tabii ki Bob Arum’la konuştum, sence Bob beni aramayacak ve maç hakkında konuşmayacak mı? Bu moruk bir fare gibi Beni ilk arayan o oldu “dedi Hearn IFL TV’ye.

“Bob’un benimle maç hakkında kesinlikle bir konuşma yapmadığını söylediğini görmedim mi? Tamam. Dinle biz sözleşme konusunda konuşmadık, ama görüşme yaptık Fury-Joshua hakkında birkaç konuşma yaptık. Maçın nasıl gerçekleşeceğini, yayıncıların nasıl çalışacağını konuştuk.

“Bokstaki en büyük mücadele için iki adam arasında bir konuşma yapıldı. Hepimiz masaya bakalım dedik. Anlaşma böyle olmalı. Bob’la masaya oturmakta sorun yaşamıyorum. Frank olması gerekiyorsa ve MTK olması gerekiyorsa, sorun değil. Kim olursa olsun bunu yapmak için Joshua’dan tam yetki aldım. Şimdi yapmamamız için hiçbir neden yok. Herkes bu maçın istiyor.”

Bob Arum’un eski konuşmaları