Eski tartışmasız ağır siklet şampiyonu Evander Holyfield, WBC şampiyonluğunu elinde bulunduran Tyson Fury’ye büyük saygı duyuyor.

Ağır sikletteki şu anki en iyi boksör sorulduğunda, Holyfield isim söylerken çok zorlanmadı.

“Tyson Fury. O çok iyi savaşabilir! İnsanlar arasındaki fark ne kadar çok çalıştıklarıdır,” dedi Holyfield Sky Sports’a. “Anthony Joshua hepsinden daha iyi boksör olabilir ama Fury ile ringe çıktığında ne olacağını asla bilemezsin.”

“Uzun kolları var ve göremediğiniz yumruklar atıyor. Ayarlamalar yapabilir. Boks zeka demektir zihinsel olarak kimin daha güçlü olduğu, fiziksel güçten çok daha önemlidir. İnsanlar nasıl göründüğüm yüzünden beni birçok boksörün dövebileceğini düşündüler. Fury yeterince güçlü görünmüyor ama yapabildiğini kanıtlıyor. “

57 yaşındaki Holyfield yakın zamanda bir ya da iki gösteri maçında ringe çıkmayı düşünüyor.

Duyurusunu, eski rakibi 53 yaşındaki Mike Tyson’dan hemen sonra yaptı.

Tyson’ın 90’lı yılların sonlarında iki kez karşılaşan Holyfield, üçüncü maçla ilgileniyor.

Holyfield, “Bazı maçlarda yer alacağım.” Dedi.

“Bilmiyorum Tyson ile bir maç olacaksa, ona da sormak zorunda kalacaksın! Kimseden yapmak istemedikleri hiçbir şeyi yapmasını istemem. Ama bu yardım için.”

“İnsanlar bana baktığında, kulağıma baktıklarını biliyorum. İnsanlar kulağımın tamamını kapadığımı düşünüyor! İnsanlar Tyson’la olan ilişkimi anlamıyor. 1984’teki Olimpiyat takımı, benim zamanımda amatör boksun ne kadar zor olduğunu gösteriyor.

“Tyson dünyanın ağır siklet şampiyonu olduğunda, bunu yapabileceğimi fark ettim. Tyson ve ben amatör kariyerimizden kurtulmuştuk ve o zaman bile 17 yaşında ve 21 yaşındayken çok güçlüydük.”