23.1 C
New York kenti
Çarşamba, Eylül 22, 2021
Ana SayfaBoks HaberleriHearn: Golovkin Ve Jermall Charlo Tartışmasız Şampiyonluk Maçı Yapabilir

Hearn: Golovkin Ve Jermall Charlo Tartışmasız Şampiyonluk Maçı Yapabilir

Eddie Hearn, IBF orta sıklet şampiyonu Gennadiy “GGG” Golovkin’in, yılın sonunda 31 Aralık’ta Ryota Murata ile karşılaşmadan önce WBO şampiyonu Demetrius “Boo Boo” Andrade ile karşılaşması gerektiğini söylüyor.

Hearn’ün Golovkin’e Andrade (30-0, 18 nakavt) ile karşılaşmasını kabul ettirme şansı neredeyse yok. Kariyerinin bu noktasında. Golovkin’in Andrade karşısında favori olması önemli değil. Onunla karşılaşmak istemesi beklenmiyor.

33 yaşındaki Andrade, geçen Cumartesi gecesi, Hollywood, Florida’daki DAZN’de Liam Willams’a karşı 12 raunt sonunda galip gelmesine rağmen çok fazla zayıflık gösterdi. Williams, Andrade’ye çok baskı yaptı.

Ne yazık ki Golovkin (41-1-1, 36 KOs), boks dünyasının bu dövüşlerle ilgilenmesine rağmen, Andrade veya WBC şampiyonu Jermall Charlo ile karşılaşmaya ilgi göstermiyor.

Görünüşe göre GGG’nin ilgilendiği iki maç Murata ve Canelo Alvarez, ki bu mantıklı çünkü çok para kazanacak.

Golovkin-Murata maçı, boks fanlarının görmek isteyeceği bir maçtan çok, “iş” seviyesinde bir maç olacaktı. Başka bir deyişle, Golovkin’in yenilme ihtimalinin en düşük olduğu maçtır.

Golovkin’in DAZN ile son üç maçı bittiğinde emekli olacağına inanılıyor.

Golovkin, yayın devi ile yaptığı altı dövüş sözleşmesinin ilk üç maçını çoktan yaptı, çok az bilinen Steve Rolls ve Sergiy Derevyanchenko’yu beklenenden daha zor bir maçta yenerek, kötü bir şekilde kusurlu olan Kamil Szeremeta’yı rahat geçti.

39 yaşındaki GGG, geçtiğimiz Aralık ayında IBF zorunlu Kamil Szeremeta’ya karşı kolayca galip geldiğinden beri ringin dışında.

DAZN Boxing Show’da Eddie Hearn “Onunla çalışıyorum. Golovkin, bence Demetrius Andrade karşısında büyük favori” dedi.

“Gerçekten zorlu bir dövüş ama Gennady bu dövüşün %100 favorisi. Şimdi, Golovkin Aralık ayında Murata maçını yapacaksa şu anda Nisan ayındayız. Gennadiy Golovkin’in dövüşünü görmek istiyorum.”

“Golovkin ve Jermall Charlo ile tartışmasız bir şampiyonluk dövüşü yapabilirler. Golovkin’in yapması gerektiğine inandığım şey bu. “

Bu noktada Golovkin, Canelo Alvarez ile üçleme maçı yapabilmesi için her seferinde galip gelmesi gerektiğinden riskli maçlar yapmak istemiyor gibi görünüyor.

Golovkin Elit İsimlerle Dövüşmekten Çekiniyor Mu?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular