23.1 C
New York kenti
Çarşamba, Eylül 22, 2021
Ana SayfaBoks HaberleriCanelo Alvarez: Meksika Boksunda Birçok Stil Var

Canelo Alvarez: Meksika Boksunda Birçok Stil Var

Yakın tarihli bir röportajda, dört ayrı sikletin dünya şampiyonu Saul “Canelo” Alvarez, Meksikalı bir dövüşçünün zihinsel kısmının ringdeki en güçlü silahlardan biri olduğunu açıkladı.

Canelo, ESPN Deportes’e verdiği demeçte “Meksikalı bir dövüşçünün sahip olduğu zihniyet sonuna kadar her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaktır. Bu büyük bir fark yaratan bir şey.”

8 Mayıs’ta Canelo, Teksas, Arlington’daki AT&T Stadyumu’ndan üç kemerin ortada olduğu maçta WBO şampiyonu Billy Joe Saunders ile karşılaşacak.

Canelo, geçen Aralık ayında Callum Smith engelini aştıktan sonra Şubat ayında Avni Yıldırım’ı nakavt etmişti.

Pek çok taraftar, agresif bir rakibe saldırılmasına “Meksika” tarzı “diyor.

Canelo, rakibinin önünde durmak ve sürekli saldırmanın önemli olmadığını düşünüyor. Mesafeyi ayarlamayı ve hesaplanmış yumruklarla rakibini cezalandırmayı tercih ediyor.

“Benim için Meksika stili yumruk atmak, yere serilmek ve tekrar ayağa kalkmak anlamına gelmiyor. Ben öyle olduğunu sanmıyorum. Meksika boksunda birçok stil vardır ve boks tarihi boyunca birçok Meksika boksu stili olmuştur. Gilberto Román orada, çok iyi hareket ediyordu, farklı tarzlara sahip birçok dövüşçü var … Bence Meksika boksu nasıl hareket edileceğini, vurulacağını ve vurulmayacağını bilmekle ilgili ”dedi Canelo Alvarez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular