Tim Royner tarafından: Fury, Deontey Wilder’ın Luis Ortiz’i seçerek kendisiyle yapacağı rövanş öncesi kolay galibiyet alacağına inandığını söyledi. Fury, 40 yaşındaki Ortiz’i (31-1, 26 KOs) 10 yıl önce olduğu gibi olmadığını söylüyor.

Tyson Fury’nin Şubat 2020’de bir rövanş ile Wilder’le karşılaşmayı planlanıyor. Wilder Ortiz’e karşı kaybederse, o zaman bu maçın olma ihtimali azalacak.

Güneydeki Kübalı yetenek Ortiz son zamanlarda çok iyi görünüyordu ve bazıları Wilder ile rövanş öncesi geçen yılki mücadelesinden daha iyi bir şansı olduğuna inanıyor. Ortiz’in geçen yıl Wilder’a yaptığı hataları biliyor.

Ortiz gibi bir dövüşçüden bahsederken her şey mümkündür. Kolaylığı yok ve geçen sene 7. raundda neredeyse Wilder’i yatırıyordu Wilder zor durumdayken mücadele durabilirdi. Hakem Wilder’e bir şans verdi ve o da bunu iyi değerlendirdi.

WBC ağır siklet şampiyonu Wilder (41-0-1, 40 KOs) ve Ortiz, 23 Kasım’da Nevada’daki Las Vegas’taki MGM Grand Arena’da Fox Sports Pay-Per’e göre PBC’de mücadele edecek.