Chris Williams’a göre: Errol Spence ilk röportajını 10 Ekim’deki araba kazasından bu yana Cumartesi gecesi verdi ve Mayıs veya Haziran aylarında ringe çıkmayı planladığını söyledi. Yenilgisiz IBF / WBC welterweight şampiyonu Spence Jr., Danny Garcia veya Manny Pacquiao ile karşılaşmak istiyor, ancak Üst Düzey boksör olan Terence Crawford ile de ilgileniyor.

Spence Ferrarisiyle 10 Ekim günü Dallas Teksas’ta kaza yaptı. Darbe anında emniyet kemeri takmayan Spence, Ferrarisi ile 3 kez takla attı. Kaza sonrasında Spence yoğun bakımda altı gün geçirdi. Şaşırtıcı bir şekilde Spence’in kaza sonrası herhangi bir yerinde kırık tespit edilmedi.

Spence’ın yüzüne bakarken, sol taraf hala çürük, şişmiş ve tam olarak iyileşmemiş görünüyor. Spence’ın 10 Ekim’deki araba kazasından bu yana 2 ay geçti ve yüzünün neden hala şişkin olduğu belli değil.

Spence Fox’a, “Kendimi iyi hissediyorum ailem, arkadaşlarım ve küçük kızımla boks dışındayken zaman geçiriyorum” dedi. “Kaburgalarım sadece ağrıyordu. Tüm vücudum ağrıyordu. Sanırım bu Tanrı’dan gelen bir mucizeydi. Beni gerçekten kazadan korudu, çünkü muhtemelen başka biri olsa ölebilirdi ”dedi.

Spence, “Gelecek yıl boksa dönebilecek kadar sağlıklı olabilmem sadece Tanrı’nın bir nimetiydi” dedi. “Çok fazla hatırlamıyorum. Dava hakkında şu anda gerçekten konuşamam. Avukatım bana tavsiyede bulundu. Halen devam etmekte olan bir dava var. Yani bunun hakkında konuşamam.

Spence, “Geçtiğimiz hafta eğitimdeydim ve ağrım falan yoktu” dedi. “Ve uzun bir süre dinlenmiş gibi hissediyorum ve bence bir mucize oldu. Bedenim iyi hissettirdi. Biraz zaman ayırdım ve şimdi gençleştiğimi ve spor salonuna geri dönüp sıkı antrenman yapmaya hazır olduğumu hissediyorum ”dedi.
“Yaz ya da ilkbaharda kesinlikle döneceğim,” dedi Spence. “Kesinlikle gelecek yıl döneceğim. Hiçbir kısıtlama yok. Tamamen yenilendim. Üzerimde her türlü tarama yaptılar ve bunun bir mucize olduğunu düşünüyorlar. Açıklayamıyorum. Sadece Tanrı’ya şükrediyorum. Geri döndüğümde kesinlikle harika bir gösteri yapacağım.

Spence’ın Ferrari’sinden taklalar atması, kırık kemik veya travmatik yaralanmalar yaşamaması bir mucize. Spence’ın otomobili tamamen parçalandı.