Robert Addams tarafından: Yenilgisiz ağır siklet boksör Daniel Dubois (14-0, 13 KOs) 33 yaşındaki Kyotaro Fujimoto’yu (21-2, 13 KOs) dün gece 2. raundda İngiltere’de Copper Box Arena’da nakavt etti.

Bu galibiyet ile Dubois, boş olan World Boxing Council gümüş kemerini ele geçirdi. Bu unvanın kazanılması Dubois’in WBC sıralamasında yükselmesine ve er ya da geç bir kemer maçına çıkmasına yardımcı olacak.

22 yaşındaki Dubois, 2. raundda Fujimoto’nun başına sarsıcı bir sağ direk indirdi ve onu yere serdi. O darbeden sonra kalması saçma olurdu. Hakem Victor Loughlin daha sonra Fujimoto hala yerdeyken maçı durdurdu.

Dubois’in performansı hakkında değerlendirmeler

Olumlu tarafı, Dubois mükemmel yumruk gücü ve güzel bir jab gösterdi. Dubois sağlamdı, ancak çok fazla kendisini zorlamak zorunda değildi, çünkü Fujimoto korkmuş gibi görünüyordu.
Olumsuz yanları

Yavaşlatılmış görüntüde, Dubois el ve ayak haraketleri yavaş görünüyordu bu onu Deontay Wilder ve Anthony Joshua gibi elit ağır sikletlere karşı şansını azaltır.

“Tabii ki, sadece sağ eli indirmem gerek, sonra iyi geceler,” dedi Dubois. “Üzerinde çalışılacak kesinlikle daha fazlası var. Şimdi bir sonraki seviyeye geçiyorum.Frank Warren önüme kimi koymak isterse hazırım.

“Dinle, herhangi bir boksöre karşı, kendime yüzde 100 bahse girerim. Kim olduğu, hangi unvanı olduğu umrumda değil. Ben ringe girdikten sonra, elimden gelenin en iyisini yapacağım.