Eddie Hearn, Managing Director of Matchroom Sport, during the Final Press Conference at Bramall Lane ahead of the Brook DeLuca fight on Saturday at the FlyDSA Arena in Sheffield. 6th February 2020 Picture By Mark Robinson.

Ağır siklet boksör Dillian Whyte ile çalışan organizatör Eddie Hearn, Deontay Wilder’in 2020’de WBC dünya şampiyonu Tyson Fury ile fiziksel olarak karşılaşmaya hazır olacağından emin değil.

Şubat ayında Fury, Wilder’ı 7. raundda teknik nakavtla yenerek WBC kemerini ele geçirdi.

Daha sonra, Wilder sözleşmedeki rövanş maddesini kullandı. Ayrıca sol kolundaki problem nedeniyle ufak bir operasyon da geçirdi.

Üçüncü maçın 18 Temmuz’da olması planlandı, ancak daha sonra koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelendi. Şu anda üçüncü maç, yılın son aylarında olması bekleniyor.

Whyte, WBC’nin geçici şampiyonu ve Fury’nin zorunlu rakibi.

Üçüncü maçın galibi Şubat 2021’e kadar onunla karşılaşmak zorunda.

“Wilder’ın bu yıl hazır olacağından emin değilim, garip bir his var. Bu yüzden Dillian Whyte’ın, Tyson Fury ile karşılaştığını görmek istiyorum. Wilder’ın hazır olması için kesinlikle yüzde 100 olması gerekir ” dedi Hearn IFL TV’ye verdiği demeçte.

“Fury, Whyte ile karşılaşırsa, kazanan Antony Joshua ile maç yapacak. Şimdi Fury’le Anthony Joshua’nın karşılaşmasına hazırız, ancak Dillian Whyte uzun zamandır bekliyor ve bunu görmezden gelemeyiz. ”

“Bu maçı nerede yapacaklar? Wilder’dan uzun süredir haber almadık. Bir operasyon oldu mu? Para bu dövüş için harika olmayacak çünkü kalabalık olmayacak. Kimse bu maçı görmek istemiyor… Bilmiyorum. Söylediğim tek şey Wilder’ın hazır olmaması durumunda Dillian’ın hemen devreye girmesi gerekiyor. ”