Joe Joyce ile yapacağı maçın açıklanmasında 1 hafta sonra Daniel Dubois, onun geçmiş başarılarını önemsemedi ve 11 Nisan’da Londra’nın O2 Arena’da gerçekleşecek mücadelede Joe Joyce’nin kariyerinin sonu olacağı konusunda ısrar etti.

Dubois bir röportajda, “Joe amatör kariyeri hakkında konuşmayı seviyor ama dürüst olalım, çocukları döven yetişkin bir adamdı.”

Joe Joyce’nin amatör kariyeri çok iyiydi ve 2016 Rio Olimpiyatları’nda birçok kişinin kazandığını düşündüğü bir maçta gümüş madalya kazandı.

Ancak Dubois, Joyce ve rakipleri arasındaki büyük yaş farkı nedeni ile övüldüğünü düşünüyor.

“Olimpiyatlarda ringe çıkarken 30 yaşında bir adamdı. Rakipleri 20’li yaşların başındaydı! ”

Joyce, Olimpiyat Gümüş madalyası ve Avrupa Oyunları’nda Altın madalya kazandı ve İngiltere’nin en iyi amatörlerinden biri olarak kabul edildi

Profesyonel kariyerine başladığından beri 10 maçta 10 galibiyet 9 nakavtı bulunuyor, Bryant Jennings ve Bermane Stiverne de dahil olmak üzere önemli maçlar kazandı.

Dubois’in yanı sıra Joyce, ağır sikletin en büyük beklentilerinden biri olarak kabul ediliyor, ancak ‘Dynamite’ Joyce’un 11 Nisan’da onunla rekabet etmeye odaklanma ve hazırlıktan yoksun olduğuna inanıyor.

“Yine antrenörü değiştirdiğini duydum … kemer kazandığından daha fazla antrenörü var!”

“Gergin, panikliyor ve bu maç için imza attığına pişman oldu. Bu onun kariyerinin son maçı olacağı için korkuyor. ”