Claressa Shields-Dmitriy Salita

Dünya şampiyonu Claressa Shields’ın organizatörü Dmitriy Salita, 10 Ocakta yapılacak olan Claressa Shields-Ivana Habazin karşılaşmasına UFC şampiyonu Amanda Nunes’i davet etti.

Nunes, geçen ay kadınların UFC 245’te Germaine De Randamie’ye karşı çok rahat bir şekilde ünvanını korumuştu.

Shields, Nunes’in yeteneklerini yakından görmek için kenarda onu izliyordu.

Şu anda Nunes, Shields’i izlemek için oturma daveti için herhangi bir cevap vermedi.

Her iki sporcu da karşılaşmaya yoğun ilgi gösteriyor. Büyük soru işareti ise, maçın formatı ve kuralları nasıl olacak.

Nunes maçın UFC de yapılmasını tercih ediyor ve Shields açıkçası boks ringini tercih edecek.

MMA Junkie’ye konuşan Salita, “Claressa’nın Amanda’nın dövüşünü canlı görmesi harikaydı ve bu çok ilgi çekti. “Amanda’yı 10 Ocak’ta yapılacak olan Claressa’nın bir sonraki dövüşüne davet etmek istiyoruz. Umarım Claressa’yı canlı olarak izlemeye gelir. Bu devam eden bir çalışma – medya ilgileniyor, hayranlar ilgileniyor ve birden fazla medya kaynağından aldığımız geri bildirimlerden kaç kişinin bu konuda yazacağını görebilirsiniz.

“Açıkçası Amanda, Claressa ile karşılaşmak için söylediklerini söyledi ama işte büyük fark boksun güreşi ve boğuşmayı da içeren bir kısmı yoktur. UFC’nin büyük bir kısmı dikkat çekicidir ve Amanda, kadın oyunundaki en iyi olmasa da en iyiler arasındadır. ”

UFC süperstarı Conor McGregor, 2017’de beş bölüm dünya şampiyonu Floyd Mayweather ile karşılaşmak için boksa geçti. Maç, öde izle sistemiyle yayınlandığında 4 milyondan fazla satın alındı ve bu da onu dövüş sporları tarihinin en başarılı ikinci etkinliği haline getirdi. McGregor 10. raundda nakavt oldu.