Dillian Whyte, Alexander Povetkin’e karşı 2 Mayıs günü ringe çıkması bekleniyor.

Fury, eski şampiyon Deontay Wilder ile üçüncü maça mecbur bırakıldı, Whyte uzun zamandır WBC sıralamasında ilk sırada ama hala şampiyonluk maçına çıkamadı.

WBC kemer sahibinin, Şubat 2021’e kadar ünvanını Whyte’ye (27-1, 18 KOs) karşı korumak zorunda. Whyte, Povetkin’in üstesinden gelene kadar Wilder-Fury kazananıyla maç yapma düşüncesinde olmayacak.

Povetkin 40 yaşında, ancak 7 Aralık’ta Suudi Arabistan’ın Diriyah kentindeki son mücadelesinde Amerikan Michael Hunter (18-1-1, 12 KO) ile 12 raund sonunda berabere kaldı.

Povetkin, Ekim 2013’te 12 raund sonunda Wladimir Klitschko’ya puanla ve Eylül 2018’de 7. raundda nakavtla Anthony Joshua’ya kaybetti.

Çarşamba günü düzenlenen basın toplantısında Whyte, “Povetkin’in tehlikeli bir adam olduğunu biliyorum. Onu asla görmezden gelemezsiniz. Tyson Fury’yi, onun başına gelenleri düşünmüyorum. Ben sadece Alexander Povetkin’i düşünüyorum, bilirsiniz, çünkü o tehlikeli ve maçı yarıda bırakmayacak bir savaşcı. Bu onun DNA’sında var.

“Sadece ona odaklandım. [Kemer için savaşmak] umrumda değil. İlk önce Mayıs ayında neler olacağını göreceğiz. Tyson Fury ve bunun hakkında bir sohbet yapacağız, ancak şimdilik bunu beklemeye aldım ve önümüzdeki sekiz hafta boyunca Alexander Povetkin’e odaklanacağım. ”

Whyte-Povetkin, Manchester Arena’da Sky Sports Box Office öde izle sistemi ile yayınlanacak.