Dillian Whyte, Dünya Boks Konseyi’nin WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder’ın 2020 Şubat veya Mart aylarında kendisine karşı kemer savunma maçını yapmayı umduğunu söyledi. Whyte (26-1, 18 KOs), uzun zamandır Deontay Wilder’ın zorunlu rakibi konumunda ve beklemekten bıktığını söyledi. Wilder ile maçın gelecek yılın başlarında karşılaşmak istiyor.

WBC federasyonu, Wilder’a 2020’nin ilk çeyreğinde Whyte’a karşı savunma yapmasını emretmeyecek çünkü zorunlu olarak yerini Tyson Fury ile değiştirdiler. Wilder (42-0-1, 41 KOs) 22 Şubat 2020’de anlaşma sağlandı. Mücadele zaten resmi. Belki de Whyte en son boks haberlerini takip etmedi, bunu zaten bilmesi gerekiyordu.

Whyte, bu süreçte sinirli görünüyor ve Wilder’dan şampiyonluk kemerini fiziksel olarak söküp kaçmak istediğini şaka yolu ile söyledi. İlk testin pozitif çıkması sonucu Whyte Ukad testini B-örneği sonuçlarını bekliyor ve buna rağmen 7 aralıkta ringe çıkacak.

“WBC, Wilder’ı benimle savaşmaya zorluyor,” dedi Whyte, “Ben zaten savaşı gerçekleştirmeye çalıştım, ancak Wilder, savaşın bir nedenden dolayı gerçekleşmesini istemiyor. Wilder kaçmaya ve saklanmaya devam ediyor. Beni 2 ya da 3 yıl bekleteceğini söyledi.

“Belki de onu barda ya da başka bir yerde üzerine atlayıp parçalara ayırıp ünvanını alıp kaçmam gerekiyor. ”

Deontay Wilder ise Whyte’ın konuşmalarını önemsemiyor ve önce Luis Ortiz’le maç yapması gerektiğini söylüyor.