Bundan altı gün sonra, WBC ağır siklet şampiyonu Deontay ‘Bronze Bombacı’ Wilder (41-0-1, 40 KOs), Kübalı nakavt makinası Luis ‘King Kong’ Ortiz’i tekrar nakavt yapmak istiyor. 31-1, 26 KOs).

Wilder, bu kez, 2018 Mart’ta en son karşılaştığı zamana kıyasla, Ortiz’i bu sefer daha erken işini bitirmek istediğini söyledi.

Wilder, “İşim mümkün olduğunca fazla acı uygulamak ve bunu seviyorum” dedi. “Bu sefer ilk maçta yapamadıklarımı ve yaptıklarımın fazlasını yapmak istiyorum.

İlk maçta 7. Raundda Wilder neredeyse yere seriliyordu ve oldukça zorlanmıştı. Wilder, Ortiz’i sağ eliyle geçti ve maçı sürdürebilmek için tek yaptığı buydu.

Wilder, 23 Kasım’da Nevada’daki Las Vegas’taki MGM Grand Garden Arena’da Fox Sports PBC Pay-View’da Ortiz’e karşı Dünya Boks Konseyi’nin WBC ağır siklet kemerini korumaya çalışacak.

“Tabii ki amacım her zaman sansasyonel bir şekilde rakibimi devirmek. Elbette harika bir mücadele olacak. İnsanlar ilk kez aldıkları gibi paralarını almaya hak kazanacaklar. Bu sefer ne bekleyeceğini biliyorlar. Daha hızlı veya daha sonra olsun, bu onun heyecanı. Bilmiyoruz ve bu yüzden orada olmanız gerekiyor. Boks yapıyoruz, ”dedi Wilder.

Wilder ilk maçtan sonra yaptığı açıklamada grip olduğunu ve bu yüzden zorlandığını söyledi. Bakalım bu maçta neler olarak hep birlikte göreceğiz.