WBC süper orta sıklet şampiyonu David Benavidez ESPN’e göre 25 Ocak’ta zorunlu meydan okuyan Avni Yıldırım’a karşı unvanını koruyacak. WBC zorunlu olmasına rağmen, Yıldırım Anthony Dirrell ile son maçını tartışmalı bir şekilde kaybetti.

25 Ocak maç kartının hala Fox Sports PPV’de gösterilip gösterilmeyeceği belli değil. Bu mücadelenin gerçekleşmesi için iyi bir ana maç bulmaları gerekecek.Fox, Benavidez’e karşı Yıldırım’ı manşet olarak koyarlarsa hayranlarını cezbedebilecekleri mümkün değil.

Yenilgisiz Benavidez (22-0, 19 KOs), kariyerinin bu noktasında ana maç olarak ringe çıkması mümkün değil. 22 yaşındaki Benavidez’i daha da engelleyen şey, türk boksör ‘Avni Yıldırım’ (21-2, 12 KOs) ABD’de yeterince tanınan bir boksör değil.

Yıldırım’ı tanıyan boks hayranları, 2017’de Chris Eubank Jr.’a karşı nakavtla yenilgisini ve geçtiğimiz Şubat ayında Anthony Dirrell’e karşı kaybettiği maç ile hatırlıyor.

28 yaşındaki Yıldırım, Dirrell ile son savaşını kaybettiği maça gelince.Dirrell’in maçı hakkıyla kazanmadığı yönünde tüm dünyada eleştiri hakimdi. Bu Direll’in kemer kazanmak için yeterli performans göstermediği açıkca görülüyordu. Avni Yıldırım çok güzel ivme yakalamıştı. Dirrell’in sakatlanması ve maç bitmeden hakemlerin puanlamayla maçı Direll’e vermeleri Avni Yıldırım’a karşı yapılan haksızlıktı.