Sean Jones: Danny Garcia, Saul Canelo Alvarez’in (52-1-2, 35 KOs) bu cumartesi günü WBO hafif ağır siklet şampiyonu Sergey Kovalev’e (34-3-1, 29 KOs) karşı tehlikeli bir mücadele olacağını düşünüyor. Kovalev’in büyüklüğü Garcia’yı Canelo hakkında endişelendiriyor ve karşılaşmanın başlarında Kovalev tarafından yaralanacağını düşünüyor. Ancak Garcia, Canelo’nun geri dönebileceğini ve muhtemelen mücadeleyi kazanabileceğine inanıyor.

Saul Alvarez, dördüncü dünya şampiyonluğunu kazanmak istiyor

Canelo, WBO 175 lb kuşağı için Kovalev’e meydan okudu ve iki siklet yükselerek kitlesini arttırmayı hedefliyor. Canelo’nun asla maça çıkmadığı bir ağırlık sınıfı. Alvarez bir kez 168 lb’de dövüşmüştü, ancak geçen Aralık ayında Rocky Fielding ona tehtit olabilecek seviyede değildi. Canelo için kazandığı kesin bir şeydi. Yani Canelo’nun aslında 168 lb’de savaştığını söyleyemezsiniz, çünkü rakibi çok korkunç derecede kötüydü. Canelo, Kovalev ile 168 ya da 175 lb’de daha önce hiç denemediği bir karşılaşmaya başvuruyor

Kovalev’in el hızı ve dayanıklılığı eskisi gibi değil, ama yine de kazanabilir. Andre Ward geçen Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Kovalev’in ileri yaşlarından dolayı artık “The Krusher” olmadığını, ancak gücünün onu hala tehlikeli yaptığını söyledi. Dahası, Kovalev’in, Canelo’nun son zamanlarda karşılaştığı rakiplerden çok daha iyidir.