30 yaşında, İngiliz Eubank Jr. (29-2, 22 KOs) kariyerindeki her maçın önemli bir karşılaşma olması gerektiğini söyledi. Roy Jones Jr.’ı antrenörü olarak görevlendirdi ve koronavirüs pandemisi bittikten sonra gizli yeteneklerini ortaya çıkarmaya hazır.

“Büyük isimleri istiyorum. Kemerleri istiyorum. Önümüzdeki 12 ay boyunca bunu istiyorum. Şu an hazırım. Eğitime devam ediyorum, ”dedi Eubank Jr., bir röportajda “Şu anda Gennadiy Golovkin ile karşılaşmak isterim. Bu inanılmaz bir mücadele olurdu. Hâlâ çok tehlikeli bir savaşçı. Bence Canelo Alvarez maçlarından en az birini kazandı. Deneyimi ve gücü ile GGG gibi bir savaşçıyı asla küçümseyemezsiniz. Yıllar önce onunla savaşmayı denedim ama o benim yerime Kell Brook ile ringe çıktı. ”

“Canelo Alvarez’in aklında başka boksörler olduğunu biliyorum, ama onunla da karşılaşmak isterim. Bu maç olursa ne olacağını kim bilebilir. Ayrıca, Jermall Charlo ile de bir rekabetim var. Onu dövebileceğimi biliyorum ”

Eubank Jr. ayrıca WBO orta siklet başlık listesi Demetrius Andrade ile rekabet halinde. Andrade rakip bulmakta zorlanıyor ve Eubank Jr.’ın aradığı uzun zamandır aradığı güçlü isim olabilir.

Eubank Jr. en son Aralık ayında ABD’de Matvey Korobov karşısında ile karşılaştı ve teknik nakavtla maçı kazandı.

“Benim için talihsiz olan şey Şubat 2019’dan bu yana sadece bir raund profesyonel boks yapmam,” dedi Eubank Jr.. Bana bir dünya şampiyonluğu fırsatı verilirse, bunu kabul edeceğim, çünkü istediğim bu. Şu an 30 yaşındayım. Büyük maçlara ihtiyacım var. ”