Top Rank’ın CEO’su Bob Arum, Anthony Joshua’nın promotörü Eddie Hearn ile görüşme yapılmayabileceğini söylüyor.

Hearn birkaç röportajda Arum ile Joshua ve Fury arasında bir yıl sonu maçı için konuşabileceğini söyledi.

Joshua’nın 20 Haziran’da Kubrat Pulev’e karşı IBF, IBO, WBA, WBO kemerlerini savunmaya çalışacak ve Fury, muhtemelen 18 Temmuz’da Deontay Wilder ile üçüncü maçını yapacak.

Pulev’i de temsil eden Arum, yılsonu kemer birleştirme maçının asla olmayacağını açıkça belirtti. Çünkü Pulev’in Joshua’yı nakavt edeceğini düşünüyor.

Arum, Pulev’in Joshua’yı Haziran 2019’da 7.raundda nakavt eden Andy Ruiz’den çok daha iyi bir boksör olduğuna inanıyor. Joshua Aralık ayında, Ruiz’i yenerek intikamını aldı. Ama Ruiz, iyi çalışmalar yapmadığı için maça kilolu çıkmıştı.

“Fury ve Joshua asla olmayacak,” dedi Arum The Times’a.

“Pulev Joshua’nın işini bitirecek, bu yüzden neden Eddie Hearn ile bir Joshua-Fury maçı hakkında konuşayım? Bence Pulev kazanır ve sonra Pulev-Fury maçını yapmak için kendimle görüşürüm. Ben Tyson’ın ortak destekçisiyim ve diğer ortak destekçi Frank Warren, Eddie ile Frank’in aynı yerde olmadığı bir maç hakkında konuşmayacağım Frank, Eddie ile hiç konuşmadı bile.

“Joshua en tepedeki adamdı ve sonra Andy Ruiz tarafından nakavt edildi, bu yüzden o kadar iyi olmadığını biliyoruz. Joshua’nın devrildiği gerçeği var. Kemerlerini geri almak zorunda kaldı. Andy kendini kontrol edemedi, maç için eğitim yapmadı ve obez geldi. Pulev Andy Ruiz’den daha iyi boksör.”