Mücadelenin son birkaç raunduna girilirken Demetrius Andrade maçı nakavtle kapatmanın bir yolunu buldu.

Andrade, orta siklet kemerini 3. kez korumayı başardı ve Luke Keeler’i, Perşembe akşamı 9. raundda nakavt etti.

Andrade rakibini 1. ve 2. raundda düşürdü. Hakem Telis Assemenios 9. raundda Andrade’nin baskıları artınca maçı durdurdu ve maç teknik nakavt ile bitti.

“Oraya gittim ve baskı kuracağımı düşündüm. Bunun bir şans olmadığını gösterdim. Kavga yaptığımdan daha fazla nakavt var, bebeğim. Ben eğlendiriyorum. İzleyip bunu sevmelisin, her seferinde bir gösteri yapmaya geliyorum ”dedi Andrade.

“İyi olduğunu düşündüm,” dedi Andrade performansını değerlendirirken. “Luke Keeler bir savaşçı, gelecekteki bir şampiyon. Ama bugün değil, bugün benim günümdü.

“Onu derin sulara götürdüm ve batırdım.”

Sulecki’yi kazanmasının ardından Andrade için en kazançlı iki seçeneği: Saul ‘Canelo’ Alvarez ve Gennadiy ‘GGG’ Golovkin.

Alvarez (53-1-2, 36KOs) bir sonraki mücadelesi için hala görüşmeler devam ediyor, ancak kendi kısa listesinde yenilgisiz boksör bulunmuyor gibi görünüyor. Bu sırada Golovkin, Kamil Szeremeta ile karşılaşacak.

Andrade’nin radarında başka bir rakip de Jermall Charlo.

“Bundan vazgeçmiyorum,” diyor Andrade. “Eddie Hearn teklifi gönderdi ve bir yanıt alamadı. Eğer bu şekilde bir teklif göndermek istiyorlarsa cevap vereceğiz. Hadi başlayalım Jermall. Öcü adam burada, bebeğim! “