Deneyimli antrenör Abel Sánchez, Meksikalı süperstar Saúl ‘Canelo’ Alvarez’in 2 Kasım’da Las Vegas’taki MGM Grand’de SergeyKovalev’i yenmek için gerekli bütün niteliklere sahip.

Canastota Uluslararası Boks Onur Listesi’ne aday gösterilen Sanchez, bir noktada Rus boksör Kovalev’i kariyerinin ilk günlerinde eğitti.

Kovalev onu terk etti ve eğitmen John David Jackson ile uzun bir çalışma dönemine girdi. Birkaç köşe değişikliğinden sonra, Kovalev şimdi eski dünya şampiyonu Buddy McGirt tarafından eğitiliyor.

Sanchez, Gennady Golovkin’i Canelo’yla olan her iki maç öncesi eğitmişti. İlk karşılaşma 2017 yılında 12 raund sonunda tartışmalı bir kararla berabere bitti ve Canelo, 2018 rövanında 12 raund sonunda çoğunluk kararı ile kazanmayı bildi.

WBA ünvanı 160 poundda olan Canelo, şimdi WBO hafif ağır siklet şampiyonu Kovalev’e meydan okumak için iki tam ağırlık bölmesiyle 175 pound’a yükselecek.
ESPN Deportes’e yaptığı açıklamada Sanchez, “Her zaman Canelo’nun özel bir savaşçı olduğunu düşündüm, Eddy Reynoso ve Chepo Reynoso’nun birlikte yaptığı çalışma dikkat çekici.” Dedi. Canelo bugün baktığımızda boksun gerçek yüzü dedi.

Kovalev büyük ve güçlü, [Canelo] canını sıkmaya çalışacak ve onu bulamayacak Kovalev’in vücuduna sert bir şekilde vuracak. Sanırım yedinci ve onuncu raund arasında [Canelo] onu vurabilir.