Birkaç hafta önce, WBA, IBO, IBF, WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua’yı temsil eden destekçi Eddie Hearn, 50-50’lik bir gelir dağılımının muhtemelen WBC dünya şampiyonu Deontay Wilder’ı ikna etmenin tek yolu olduğunu itiraf etti.

Geçmişte Hearn, 50-50 gelir dağılımının mümkün olmadığını söylüyordu. Hearn, o zamandan beri çok şey değiştiğine dikkat çekiyor bunun yanına bir de Joshua’nın yenilgisi Wilder’ın elini güçlendirdi, ancak 50-50’lik bir teklif Joshua ve ekibine bağlı olacak.

Wilder, 22 Şubat’ta Las Vegas’taki MGM Grand’daki bir rövanşta Tyson Fury ile karşılaştığında ringe geri dönecek.

Şu anda, Wilder’in odak noktası Fury.

Fury rövanşının sona ermesinden sonra, Wilder bütün tekliflere açık.

Wilder, Hearn’in ifadelerinin ciddi olduğundan tam olarak emin değil. Ancak, Fury maçı sona erdiğinde Hearn’in hala 50-50 konuşup konuşmadığını görmeyi sabırsızlıkla bekleyecek.

“Bunu sunacaklarını söylemek kolaydır, ama maçtan sonra Aynı kelimeleri kullanıp kullanmayacaklarını göreceğim. Daha önce burada bulunduk “dedi Wilder BoxingScene.com’a.

“Şu anda Fury’ye odaklanıyorum, tüm odak noktam Fury’ye ve sonra hala bunun hakkında konuşup konuşmadıklarını göreceğiz. Birisiyle maç yapacağımda hep konuşuyorlar, ama herhangi bir anlaşmam olmadığı zaman sessiz bir fare gibi susuyorlar. O yüzden bu sessiz farenin bu maçtan sonra sessiz kalıp kalmayacağını göreceğiz. “

Joshua şu anda iki zorunlu emirle karşı karşıya, IBF ona Kubrat Pulev ile savaşmasını emrediyor ve WBO da Oleksandr Usyk ile yüzleşmesini emrediyor.