WBC ağır siklet şampiyonu Wilder (42-0-1, 41 KOs) Fury’yi (29-0-1, 20 KOs) nakavt ederek unutmayacağı bir ders vermek istiyor.

Wilder, Fury’nin 2018’deki tartışmalı maçtan sonra hemen rövanş yapmak yerine beklemesinin bir nedeni olduğunu düşünüyor.

Bu yüzden onunla tekrar karşılaşmak yerine, daha önce kimsenin duymadığı 2 zayıf rakiple maç yaptı. Bunlardan biri olan Otto Wallin Fury’nin sağ gözü üzerinde ciddi bir açılma meydana getirdi.

Wilder daha sabırlı olmak istiyor

“Yapacağımı söylediklerimi tam olarak yapacağım. Ve onu nakavt edeceğim. Ben aslanım ve ormanın kralıyım. Ve kafasını vücudundan ayıracağım.

Wilder, “İlk maçtan daha sakin olmam gerektiğini öğrendim” dedi. “İkinci Luis Ortiz maçında olduğu gibi bu maçta da doğru zamanı bekleyeceğim.”

Evet, Wilder’ın bu sefer Fury’ye karşı daha sakin olması iyi bir fikir olurdu. Gördüğümüz gibi, Wilder en son 1 Aralık 2018’de Fury ile karşılaştığında fazla öfkeliydi. Wilder, 12. raundda Fury’yi bilinçsizce yere yatırdıktan sonra maçın bittiğini düşünüyordu, seyirciler ve Wilder bu maçın kendisinden soyulduğunu düşünüyor.

Fury, Wilder’ın sağ elini ondan uzaklaştırmayı planlıyor

Pazartesi günkü Wilder ile yaptığı basın toplantısında “Dediğine göre, daha sabırlı, daha rahat ve her ne yapacaksa yapsın ve o sağ eli indirmeye çalışacak” dedi. “Tabii ki, bu onun en iyi silahı, beni devirmek için büyük sağ eli ya da her neyse. Bunu yapmasına izin vermemek benim işim. İşin aslı şu ki, ben onu yumruğu yemeyeceğim.

“O büyük sağ el tarafından vurulacak kadar aptalsam, o zaman nakavt edilmeyi hak ederim,” dedi Fury “Gördüğün gibi, bana iki kez vurdu ve bam. Yere iki kez düştüm. Ben dövüşen bir adamım asla pes etmem ”dedi Fury.

Tyson’ın Wilder’ın sağ elinden korunmasının tek yolu, bütün gece tekerlekli patenlerini giyip ring etrafında gezerek maçın seyir zevkini düşürmektir. Evet, Fury bunu yaparsa Wilder’ın sağ elinden kurtulabilir, ancak boks hayranları bundan memnun kalmayacak.

Tüm Amerikalı ve İngiliz boks hayranları tonlarca para öderken, Fury 12 raund boyunca kaçarsa çıldırırlar. 7 Aralık’ta Anthony Joshua ve Andy Ruiz Jr.’ın rövanşının kızgın boks hayranlarına bakın bu aynı şey olurdu.

Fury, Wilder’in 2. raundda nakavt olacağını söylüyor

“29 galibiyette 20 nakavtım var. Bu savaşta üç ya da dört kez sarsıldığını biliyor, ama onu bitirmek için hiç enerjim olmadı ”dedi Fury. “Dürüst olacağım bende enerji yoktu.

“2. raundda uyuyacaksın,” dedi Fury. “2. raund, aşağı iniyorsun. Bir rüya gördüm ve hergün 2. raundda nakavt ettiğim rüyayı görüyorum. Kesinlikle olacak olan bir şey. Yüzde 100 2. raundda yerdesin. Şimdi buna gülebilirsin, ama ringe çıktığımızda neler olacağını kendisi görecek ”dedi Fury.

Fury, Wilder’ı nakavt etmekten bahsediyor, ancak açıkça yaptığı şey, Deontay’ı kızdırmaya çalışıyor. Bu, Fury’nin 22 Şubat’taki maçı kazanmak için bir taktiği. Wilder Fury’ye kızarsa ve çılgın bir öfkeyle saldırmaya başlarsa, Tyson’ın sinir bozucu hamlelerine karşı çok açık verecek. Fury’nin fazla yumruk gücü yok, ancak puan alıcı yumrukları sinir bozucudur.