Aragon Garcia’ya göre: WBA Altın kemer şampiyonu Vergil Ortiz Jr. bu yeni yılda onun için iyi bir “adım atmak” olurdu. Büyük soru şu: Thurman genç nakavt sanatçısı Ortiz Jr ile savaşmayı kabul edecek mi?

Sert boksör Ortiz Jr., 31 yaşındaki yakın zamanda yenilgi almış Thurman’ı (29-1, 22 KOs) kariyerini bir sonraki seviyeye taşımak için bir sıçrama tahtası olarak kullanmaya hazır. WBO, 3. sırada yer alan Ortiz Jr., 2020 yılında dünya şampiyonluğu için mücadele edecek durumda. Thurman son mücadelesini bu yılın temmuz ayında 41 yaşındaki efsane boksör Manny Pacquiao‘ya 12 raund sonunda kaybetti.

Babası / eğitmeni Vergil Ortiz Sr’e göre, en iyi boksörler gençken onunla yüzleşebilir ya da onunla karşılaşmak için biraz bekleyebilirler. Ortiz Sr, Manny Pacquiao gibi elit seviyedeki bir boksöre karşı dövüşmek yerine welterweights için şimdi yerine Vergil Ortiz Jr. ile karşılaşmak daha iyi olurdu.

Vergil Ortiz Jr.2020’de 4 kez maç yapacak

21 yaşındaki Ortiz Mart ayında ringe çıkacak ve Golden Boy’daki destekçileri gelecek yıl 4 kez maç yapmasını istiyor. Orta siklet Gennadiy Golovkin’e karşı ringe çıkartarak onu bir yıldıza dönüştürmek istiyorlar.

Golden Boy başkanı Eric Gomez, ESPN.com’a, “Onu sıralamaya taşıyacağız,” dedi. “Biraz daha deneyime ihtiyacı var, seni herhangi bir yumrukla yere serebilir.Bu Çocuk bu kadar iyi. ”

Teksaslı Ortiz Jr., 13 Aralık’ta Indio, Kaliforniya’da Brad Solomon’u (28-2, 9 KOs) 5. raundda nakavt ile yenerken muhteşem görünüyordu.

Ortiz Jr. 2020’de Thurman’ı istiyor

“Şu anda, iyi bir adım atma mücadelesinin Keith Thurman olacağını düşünüyorum,” dedi Ortiz Jr. “Sanırım ikimiz de gerekenlere sahibiz ve ikimiz de patlayıcı savaşçılarıyız. Çok eğlenceli bir maç yapabiliriz ve sanırım bu mücadelenin olması gerekiyor ”dedi Ortiz.

“2020 adamınız için geri dönüş yılı. Her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri dönüyorum, ”dedi Thurman sosyal medyada.